Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8988
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Jazz brzmiał w Jazgocie

Niedziela, 6 lutego 2011, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: Accipiter
SZKLARSKA PORĘBA: Jazz brzmiał w Jazgocie
Fot. Organizator
Sobotni wieczór w szklarskoporębskim klubie „Jazgot” upłynął przy intrygujących dźwiękach ośmiu instrumentów kwartetu Jazzpospolita. Młodzi instrumentaliści najwyraźniej włożyli w koncert wiele serca.

Kwartet Jazzpospolita to czworo uzdolnionych muzyków: Stefan Nowakowski - kontrabas, gitara basowa, Wojtek Oleksiak - perkusja, perkusjonalia, Michał Przerwa–Tetmajer - gitara elektryczna oraz Michał Załęski - instrumenty klawiszowe. Zespół od roku 2008 ma na swoim koncie wiele ciekawych wyjazdów, koncertów i festiwali, dzięki którym zdobył nowe doświadczenia i przeżył nie mało wspaniałych przygód. Jego członkowie grają muzykę instrumentalną z kręgu jazzu, rocka oraz elektroniki i łączą przy tym wiele gatunków: nu-jazz, trip-jazz, post-rock, avant-pop czy psychodelię.

Podczas koncertu pojawiły się wspaniałe rytmy wydobywające się z ośmiu instrumentów czterech muzyków. Jazzpospolita zaprezentowała bardzo dobry poziom i przyzwoity repertuar charakterystyczny dla obecnego okresu twórczości. Przyjemnie było posłuchać ładnych zestawień kontrabasu, perkusji i instrumentów klawiszowych w żywym utworze „Laszlo and Cousins”. Stefan Nowakowski zaprezentował dobre wyczucie możliwości kontrabasu i gitary basowej. Doskonali wykonawcy i inspirująca muzyka, długo po wybrzmieniu niepokojąca wyobraźnię. Muzyka nieco wytrącająca z nawyków, neurotyczna, poszarpana, pełna sprzeczności, ale w głębi zdaje się spokojna, o wyraźnej tożsamości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group