Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 1992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaśniej na przejściach dla pieszych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 13 stycznia 2012, 14:00
Aktualizacja: 14:02
Autor: UM
Co najmniej 75 tysięcy złotych wyda w tym roku samorząd na doświetlenie przejść dla pieszych, co ma zwiększyć bezpieczeństwo tych, którzy z nich korzystają.

– Sukcesywnie przekazujemy możliwie znaczące środki na ten cel i przynosi to znakomite rezultaty w sferze bezpieczeństwa pieszych. Coraz to nowe przejścia są osobno doświetlane i piesi, nawet nie mający na ubraniu odblaskowych elementów są przez kierowców łatwiej dostrzegani – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Dzięki dodatkowemu doświetleniu zmniejszyła się ilość potrąceń, choćby w al. Wojska Polskiego. Samorządowcy zakładają, że światła trafią też nad "zebry" na kolejnych całych odcinkach ulic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ehhhhh 13-01-2012 14:45
wykorzystajcie w końcu Czeskie patenty i zróbcie włączniki na fotokomórki i światła w asfalcie!!! Jak nikt nie przechodzi to diody palą się na biało i włączają się jak jesteśmy kilkadziesiąt metrów od pasów a jak ktoś jest na pasach to na czerwono! Wtedy wiadomo że ktoś ewidentnie jest na pasach. Bo z takim oświetleniem jak jest na W.Polskiego to różnie bywa, a zdarza się że i potrafią trochę wprowadzić w błąd gdy jest bardzo ciemno i widać cienie lub spadnie deszcz, odbija i oślepia! Czeski pomysł bardzo prosty w dzisiejszych czasach do realizacji i TANI... ehh tani z perspektywy człowieka bo z perspektywy urzędniczej i naszego kraju to kilkadziesiąty tysięcy złotych, przetargi itd itd... ;/
~ 13-01-2012 16:03
Z tymi swiatłami w asfalcie to Ok, ale jak lezy śnieg na jezdni to i tak nie zdadza egzaminu
~noooooo 13-01-2012 17:39
dobrze ze sa ludzie ktore mysla.
~bankier 13-01-2012 20:04
Wypadałoby też zwrócić uwagę na oszczędności i marnotrastwo - bo nie wiadomo dlaczego na nowej drodze otwartej po "celwiskozie " świeci ok.60 lamp a tam nikt nie chodzi ,nie mieszka i mało kto przejeżdża , przecież mozna zapalić co trzecią a energie z tych lamp przerzucić na ciemne zamieszkałe mało oświetlone ulice, podobnie jest na końcu Kiepury gdzie świeci długi rząd lamp ulicznych oświetla łąki , i nie zamieszkały blok , przeciez wystarczyłoby tam cztery max. lampy.Coś z ta racjonalnością gospodarczą jest na bakier.Potem prezydenty i radni uradzą podwyżki.
~cieplik to j 13-01-2012 20:05
nasz asfalt do takich lampek się nie nadaje ,bo albo odpadną,albo zapadną
~do 16:03 13-01-2012 20:54
na głównych drogach bo o nich mówimy NIE POWINNO BYĆ ŻADNEGO ŚNIEGU! A co do światełek w Czechach to faktycznie widziałem takie kilkadziesiąt km od Lubawki (chyba w Trutnovie kilka km przed lub za stacją kolejową) Rozwiązanie rewelacyjne!
~wynalazek 13-01-2012 21:46
Byly swiatelka na estakadzie w asfalcie i dalej zdarzaly sie wypadki . Dosyc wynalazkow gdy mamy sprawdzony system doswietlenia przejsc.
~Hns 14-01-2012 1:25
Najlepiej to takie światła by się przydały na przejściu dla pieszych do marketu Lidl za Jubilatem , tam żeby pieszy przeszdł na druga stronę, gdy się zciemnia to wiąże się z cudem.
~/-/ 14-01-2012 6:39
Panie Papaj doświetlacie tam gdzie jest jasno, ale wykonano przejazd przez byłą celwiskozę czyli łącznik do Wojewódzkiej, samochody jeżdzą jak szaleni, ponieważ jest to droga wolna od jakich kolwiek kontroli, ale nikt nie pomyślał że ul. Wojewódzka nie ma chodnikówi niestety ani jednej lampy oświetleniowej. Kiedy idzie się o zmroku lub rano do pracy to jest tragedia, jadące samochody oślepiają, ucieka się w błoto bo brak chodników. Poprawiacie jazdę samochodami aby mniej jezdziło ul. Wolności a co z pieszymi? NaKarola Miarki lamp jak nasr...ne, może by tak trochę doświetlić Wojewódzką? Dlaczego Urząd potrafi myśleć po kawałku. Zapraszam pana aby przeszedł się pan tą ulicą zaczynając tak przed 18 lub przed i po 22 istny horror.
~x 15-01-2012 10:46
oswietlcie tez dziury w drogach, z ktorymi drogowcy sobie nie radza, i zapadajace sie studzienki- dzielo paprakow od tych spraw. A kto zrekompensuje naprawe zawieszen aut. w tym stanie drog i ulic trzeba to robic co roku by utrzymac sprawnosc, niemcy robia to co 6-7lat. Wiadomo ze nikt tego drogowcom nie udowodni ale zuzycie nastepuje predko bo to tory wytrzymalosci nie ulice. Szczyt dranstwa i niedbalstwa. Czy to nie spolka z tymi partaczami remontujacymi nawierzchnie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group