Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Jaśniej i bezpieczniej

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

Zakończył się montaż nowego oświetlenia ulicznego na odcinku ulicy Jana Pawła II w Podgórzynie.

reklamy

Inwestycja gminna obejmuje odcinek drogi długości około 1500 metrów od ronda przy Szkole Podstawowej w Podgórzynie aż do skrzyżowania przy tzw. skwerze z muflonem. Przy okazji doświetlono dwa przejścia dla pieszych.

Koszt inwestycji to 492.984,00 zł. Gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 422.141,92 zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

Chcemy, aby drogi w naszej gminie były coraz bardziej bezpieczne, nie tylko dla kierowców ale i pieszych – mówi wójt Podgórzyna Mirosław Kalata. - Odcinek ulicy Jana Pawła II, przy którym powstało nowe oświetlenie jest bardzo ruchliwy. Tędy przemieszczają się dzieci idące do szkoły, wiedzie też droga na cmentarz oraz na boisko.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka