Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7763
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jaskiniowcy odwiedzili Przystań Twórczą

Niedziela, 13 kwietnia 2014, 12:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 7:31
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Jaskiniowcy odwiedzili Przystań Twórczą
Fot. Przemo
"Bajkowa Sobota" w cieplickiej Przystani Twórczej upłynęła pod znakiem spotkania dzieci z jaskiniowcami. Maluchy przeszły chrzest na jaskiniowca, jadły ciastko bez użycia rąk, skakały nad balonowym ogniskiem, prowadziły badania paleontologiczne, a także rysowały mamuty i dinozaury.

Bajkowe Soboty to spotkania rodzin. Jeden z konkursów był dedykowany rodzicom, którzy za zadanie mieli wypić w jak najszybszym czasie mleko mamucicy.

- Rozdawaliśmy słodkie nagrody, a także nagrody świąteczne. Rodzice chętnie tutaj przychodzą ponieważ mogą zobaczyć jakich umiejętności ich dziecko nabyło podczas zajęć warsztatowych - powiedziała Karolina Świder z Teatru Mała Bajeczka.

Pierwsza "Bajkowa Sobota" odbyła się w grudniu 2013 r. To już piąta animacja dla dzieci, którą cieplicka Przystań organizuje co miesiąc, zwykle w drugą sobotę.

- To nie jest pomysł autorski. Widziałam tego typu animacje w różnych miastach. W Jeleniej Górze fajne animacje ma Dom Kultury "Muflon", a ja wychodzę z założenia, że dobre wzory warto powielać, bo rodzice potrzebują zorganizowanego czasu w sposób artystyczny, plastyczny, żeby dzieci mogły się zintegrować z rówieśnikami. Takie mamy czasy, że wszyscy zamykamy się w domach, chowamy przy komputerach, mało ze sobą rozmawiamy i ludzie oduczają się robienia wspólnie fajnych rzeczy, a szkoda - mówiła dyrektorka Przystani Twórczej Ewelina Marciniak.

Bajkowa Sobota to jest wypadkowa podpatrywania fajnych wzorców oraz współpracy z Teatrem Mała Bajeczka, który zajmuje się takimi animacjami. W poprzednich edycjach dzieci wybrały się m.in. na „Bal karnawałowy u Kubusia Puchatka", czy "Morską przygodę z Obeliksem". W maju organizatorzy zaproszą maluchy na spotkanie z "Alicją w krainie czarów".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group