Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3751
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jasełka dla seniorów

Niedziela, 26 stycznia 2020, 6:00
Aktualizacja: Wtorek, 28 stycznia 2020, 6:05
Autor: WAC
Jelenia Góra: Jasełka dla seniorów
Fot. WAC
Bardzo się cieszymy, że naszym śpiewem możemy sprawić komuś radość – mówiły harcerki z 2. Drużyny Jeleniogórskiej Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”, działającej przy parafii św. Wojciecha, które wystąpiły wczoraj dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego Caritas przy (25.01) ul. Żeromskiego.

Odwiedziny seniorów z ZOL z przedstawieniami jasełkowymi i koncertami kolęd stały się już miłą tradycją. W tym roku przed podopiecznymi placówki wystąpiły już dzieci z różnych szkół, m.in. z SP nr 13, SP nr 5 i SP nr 8. Wczoraj z koncertem kolęd i występem jasełkowym dla seniorów wystąpiły harcerki.

W tej grupie harcerzy jest wielu wolontariuszy, którzy nam pomagają w Wigilię przy wydawaniu posiłków, przy rozwożeniu pacjentów do pokojów, przy wspólnym kolędowaniu – mówi terapeutka Dorota Malinowska. - Współpracują z nami już od dawna i nie są tu po raz pierwszy. Jest to młodzież, która mogła dziś odpoczywać, ale zorganizowała program, żeby pobyć z naszymi podopiecznymi. Dla naszych seniorów takie wizyty to wielka radość, Niektórzy z nich już leżeli w łóżkach, ale gdy dowiedzieli się, że młodzież przyjeżdża wsiedli na wózki i przyjechali do naszej kaplicy, aby wziąć udział w występach.

Dziewczęta po występie podkreślały jak wiele radości sprawiła im możliwość występu dla seniorów i podzielenia się z nimi świąteczną, pełną dobroci atmosferą.

Bardzo miło spędziliśmy tu czas, bo ludzie potrzebują takiego impulsu, że chcemy im coś dać – mówi harcerka Hania. - Według mnie jest to bardzo potrzebne, bo muzyka leczy serca.
Myślę, że jest to dobry przykład dla młodzieży, że jesteśmy też dla osób starszych, aby im pomagać – dodaje drużynowa Karolina. - Chcemy z nimi razem przebywać, świętować i coś dla nich zrobić - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
386
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group