Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4209
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jarmark sztuki regionalnej i pyszności w Kromnowie

Niedziela, 27 stycznia 2013, 8:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 stycznia 2013, 7:28
Autor: Mea
Region: Jarmark sztuki regionalnej i pyszności w Kromnowie
Fot. Mea
Drewniane płaskorzeźby, wyroby ze szkła i ceramiki, biżuteria, makaronowe figurki, koronki, obrazy, zdrowotne poduszki, chleby na prawdziwym zakwasie – to tylko niektóre z niepowtarzalnych rzeczy, jakie można było nie tylko zobaczyć, ale również kupić na Izerskim Jarmarku Rękodzieła i Sztuk Wszelakich, który odbył się wczoraj (26.01.) w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie.

- Już po raz kolejny organizujemy jarmark, by promować regionalnych twórców, artystów i producentów zdrowej żywności – powiedziała Violetta Pietrzak z AGI.

Siostry Beata Grzesiak i Agnieszka Ślipko-Strzałkowska prezentowały przedmioty użytkowe ze szkła fusingowego oraz biżuterię. Dawid Pietras pokazał drewniane rzeźby i płaskorzeźby o różnorodnej tematyce, która dotyczyła zarówno wątków regionalnych, jak i religijnych.

- Olga Jaros przedstawiła biżuterię szydełkową i sutasz, Adam Kulikowski prezentował figurki z makaronu i drewniane karmiki, czy też donice. Po raz pierwszy pojawiło się u nas Stowarzyszenie Nowoczesna Wieś z Rakowic Wielkich, które pokazało różnorodne wyroby rękodzielnicze, reprezentowane przez Krystynę Skwarkowską tj. serwety, koronki, obrazy, drewniane kwietniki, czy też tomiki wierszy – wymieniła Violetta Pietrzak.

Ponadto Monika Marszałek przedstawiła przedmioty zdobione techniką decoupage, Renata Abramowicz i Marzena Grabowska prezentowały barwne witraże i obrazy, a Zofia Jazygow-Fryzt częstowała kromkami chleba, pieczonego w specjalnym piecu opalanym drewnem.

Natomiast Małgorzata Kowzan szyje zdrowotne poduszki wypełnione gryką, orkiszem, pszenicą płaskurką i ziołami. – Płaskurka jest jednym z najdawniej uprawianych zbóż, które ma bardzo dobre właściwości odżywcze, jest lekkostrawna. W poduszkach są łuski z tych zbóż, które działają ortopedycznie, przeciwbólowo, uspokajają, niektóre są nasenne. Są też poduszki z ziołami: lawendą, melisą, macierzanką, chmielem - mówiła Małgorzata Kowzan, z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
303
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group