Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5378
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Janusz Palikot: Kmiecik poniesie konsekwencje, nie ma świętych krów!

Wtorek, 13 maja 2014, 9:20
Aktualizacja: Środa, 14 maja 2014, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Kraj: Janusz Palikot: Kmiecik poniesie konsekwencje, nie ma świętych krów!
Fot. Przemo
W rozmowie z naszym reporterem Janusz Palikot wyznał, że poseł Twojego Ruchu poniesie konsekwencje za działanie na szkodę wizerunku partii. Powiedział również o tym, że żałuje, że zabrakło miejsca na jego liście do Europarlamentu dla kandydata z Jeleniej Góry.

Przemek Kaczałko: W planie było spotkanie z mieszkańcami w Jeleniej Górze, czy decyzja o przeniesieniu do Karpacza była konieczna i czy jeleniogórzanie mogą liczyć na spotkanie w tym roku?
Janusz Palikot: Przyjadę do Jeleniej Góry ponownie jesienią. Ze względu na awanturę z narodowcami w Jelenie Górze zostali przedstawiciele Wolnych Konopi, a ja odbyłem krótkie spotkanie w Karpaczu.

Nazwa partii została zmieniona m.in. by odkleić etykietę partii trzech postulatów (marihuana, związki partnerskie, świeckie państwo), ale w ostatnim czasie znowu te tematy są głównie poruszane - przy okazji promocji pana najnowszej książki, czy akcji Wolnych Konopi. Czy to znaczy, że partia wraca "do korzeni", czyli tematów, które dały jej 10% wynik wyborczy?
Nie! To oznacza, że te problemy nie zniknęły w koalicji E+TR, że wciąż są dla nas ważne! Podobnie jak sprawa euro jako tarczy antyrakietowej, integracji europejskiej, skoku technologicznego!

Jak został pan przyjęty w Karpaczu, wcześniej we Wrocławiu i innych miastach? Czy można porównać poparcie do czasu przed wyborami w 2011 r.? Spadek, a może wzrost?
Ludzie reagują entuzjastycznie! Wielu nie wie jednak, że lista Palikota to Europa Plus Twój Ruch.

Sprawa posła z naszego regionu - Henryka Kmiecika, któremu zarzuca się, że zatrudnia na umowy śmieciowe, a przecież partia jest im przeciwna. Czy to nie obłuda, którą chce pan piętnować w polityce? W ostatnim czasie zapadł również wyrok za obrażanie prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Iwony Krawczyk. Kolejne pozwy są w toku. Czy poseł poniósł jakieś polityczne konsekwencje?
Poniesie po kampanii. Nie ma świętych krów!

Co powie pan "narodowcom", którzy w wielu polskich miastach są coraz aktywniejsi i tak jak w Jeleniej Górze starają się zakłócić wizyty pana i innych czołowych członków Twojego Ruchu?
Wzywanie do przemocy musi skutkować przemocą! Nie akceptuję ich poglądów, ale do tego mają prawo! Jednak zamiast prezentować swój punkt widzenia, są agresywni. A policja i prokuratura są bezczynne! To odstrasza zwykłych ludzi!

Janusz Palikot to także człowiek, jak każdy inny, który ma swoje granice wytrzymałości. Czy i jak często ma pan chwile zwątpienia, czy nie "rzucić" tego wszystkiego i spokojnie zająć się rodziną, z dala od polityki?
Nigdy! Jestem w polityce dla zmiany, która jest nam w kraju potrzebna i opór tylko mnie mobilizuje. Trzeba wierzyć w to, co się robi!

Koalicja Europa Plus Twój Ruch stawia na Stany Zjednoczone Europy, ale czy dla polskiego społeczeństwa byłby to skok cywilizacyjny?
Tak! Miliony Polaków marzy o tym, by w Polsce było więcej Europy! Wyższe pensje, lepsza opieka medyczna, więcej zaufania między ludźmi, a to jest możliwe tylko w sytuacji głębszej integracji!

Czy wzorem wyborów do Senatu, który chce Państwo zlikwidować, w wyborach samorządowych Twój Ruch nie wystawi kandydatów do Starostwa Powiatowego?
Zastanawiamy się. Są argumenty za i przeciw! Nie można tego porównywać z Senatem, gdyż struktury samorządu są bardziej powiązane!

Na listach E+TR do Europarlamentu nie ma nikogo z Jeleniej Góry, jest za to kilku kandydatów z Wrocławia. Czy lokalne struktury w Jeleniej Górze są tak słabe, bez godnego kandydata?
Bardzo tego żałuję, ale koalicja ma swoje prawa i część kandydatów we Wrocławiu reprezentuje różnych koalicjantów, stąd brak miejsca, a nie kandydata z Jeleniej Góry.

Dziękuję za rozmowę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group