Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 11820
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie / Polska: Janowiczanka reprezentantką Polski w piłce siatkowej

Czwartek, 7 grudnia 2017, 23:26
Aktualizacja: 23:34
Autor: MDvR
Janowice Wielkie / Polska: Janowiczanka reprezentantką Polski w piłce siatkowej
Fot. użyczone
Joanna Chorąża, młoda mieszkanka Janowic Wielkich otrzymała niesamowite wyróżnienie, jakim jest powołanie do kadry Polski (U–16, rocznik 2004) w piłce siatkowej.

Grać w piłkę siatkową Joanna zaczęła już w trakcie edukacji w klasach nauczania zintegrowanego w janowickiej szkole. W klubie UKS Sokoliki Janowice Wielkie stawiała swoje pierwsze siatkarskie kroki. Techniki, warsztatu, zachowania na boisku, a także rywalizacji na zasadach gry fair play nauczyła się pod skrzydłami trenera Piotra Lesińskiego. Duży wpływ na kształtowanie sportowego charakteru Joasi miał jej tato, amatorsko zajmujący się grą w piłkę siatkową.

Przygoda Joanny z "poważną" siatkówką rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to niedoświadczona wówczas na skalę międzymiastową drużyna UKS-u Sokoliki Janowice Wielkie przystąpiła do programu ”Upowszechnianie Piłki Siatkowej na Dolnym Śląsku” realizowanego przez Fundację „Kraina Siatkówki”. Siatkarki z każdym kolejnym rozegranym turniejem wykazywały się coraz większym obyciem, zapałem, zaangażowaniem i duchem walki. Tym sposobem, dwa razy z rzędu (lata 2014/2015, 2015/2016) w klasyfikacji generalnej drużyna UKS-u Sokoliki Janowice Wielkie stanęła na najwyższym stopniu podium. Jednocześnie, Joasia została dwukrotnie okrzyknięta siatkarskim odkryciem roku.

Obecnie Joanna uczęszcza do 2 klasy Gimnazjum / Szkoły Podstawowej nr 97 we Wrocławiu, oczywiście o profilu siatkarskim. W październiku zagrała w szeregach kadry Dolnego Śląska (rocznik 2003) w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Szczyrku. Występ był zwieńczeniem dwuletniego okresu przygotowań kadr wojewódzkich. Zaprezentowała się na tyle dobrze, że otrzymała powołanie do: kadry regionu zachód (rocznik 2004), kadry Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Dolnego Śląska (rocznik 2004), kadry Dolnego Śląska (rocznik 2004) i w końcu reprezentacji Polski U16 (rocznik 2004)

Teraz janowiczanka reprezentując klub Impel Wrocław i gra w dolnośląskiej lidze młodziczek. Na boisku będzie ją można zobaczyć podczas noworocznego turnieju w Twardogórze (28-29.12.2017r.), gdzie przygotowuje się z kadrą Polski do Mistrzostw Europy.
W imieniu koleżanek i trenera z janowickiej drużyny składamy Joannie gratulacje za osiągane sukcesy oraz determinację, życząc jednocześnie powodzenia w dalszej sportowej karierze. - Asia udowadnia, że receptą na sukces jest wiara w siebie i zdyscyplinowanie, a trenowanie w małych, wiejskich klubach nie jest ograniczeniem - mówi trener Piotr Lesiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
423
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group