Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8992
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie / Polska: Janowiczanka reprezentantką Polski w piłce siatkowej

Czwartek, 7 grudnia 2017, 23:26
Aktualizacja: 23:34
Autor: MDvR
Janowice Wielkie / Polska: Janowiczanka reprezentantką Polski w piłce siatkowej
Fot. użyczone
Joanna Chorąża, młoda mieszkanka Janowic Wielkich otrzymała niesamowite wyróżnienie, jakim jest powołanie do kadry Polski (U–16, rocznik 2004) w piłce siatkowej.

Grać w piłkę siatkową Joanna zaczęła już w trakcie edukacji w klasach nauczania zintegrowanego w janowickiej szkole. W klubie UKS Sokoliki Janowice Wielkie stawiała swoje pierwsze siatkarskie kroki. Techniki, warsztatu, zachowania na boisku, a także rywalizacji na zasadach gry fair play nauczyła się pod skrzydłami trenera Piotra Lesińskiego. Duży wpływ na kształtowanie sportowego charakteru Joasi miał jej tato, amatorsko zajmujący się grą w piłkę siatkową.

Przygoda Joanny z "poważną" siatkówką rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to niedoświadczona wówczas na skalę międzymiastową drużyna UKS-u Sokoliki Janowice Wielkie przystąpiła do programu ”Upowszechnianie Piłki Siatkowej na Dolnym Śląsku” realizowanego przez Fundację „Kraina Siatkówki”. Siatkarki z każdym kolejnym rozegranym turniejem wykazywały się coraz większym obyciem, zapałem, zaangażowaniem i duchem walki. Tym sposobem, dwa razy z rzędu (lata 2014/2015, 2015/2016) w klasyfikacji generalnej drużyna UKS-u Sokoliki Janowice Wielkie stanęła na najwyższym stopniu podium. Jednocześnie, Joasia została dwukrotnie okrzyknięta siatkarskim odkryciem roku.

Obecnie Joanna uczęszcza do 2 klasy Gimnazjum / Szkoły Podstawowej nr 97 we Wrocławiu, oczywiście o profilu siatkarskim. W październiku zagrała w szeregach kadry Dolnego Śląska (rocznik 2003) w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Szczyrku. Występ był zwieńczeniem dwuletniego okresu przygotowań kadr wojewódzkich. Zaprezentowała się na tyle dobrze, że otrzymała powołanie do: kadry regionu zachód (rocznik 2004), kadry Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Dolnego Śląska (rocznik 2004), kadry Dolnego Śląska (rocznik 2004) i w końcu reprezentacji Polski U16 (rocznik 2004)

Teraz janowiczanka reprezentując klub Impel Wrocław i gra w dolnośląskiej lidze młodziczek. Na boisku będzie ją można zobaczyć podczas noworocznego turnieju w Twardogórze (28-29.12.2017r.), gdzie przygotowuje się z kadrą Polski do Mistrzostw Europy.
W imieniu koleżanek i trenera z janowickiej drużyny składamy Joannie gratulacje za osiągane sukcesy oraz determinację, życząc jednocześnie powodzenia w dalszej sportowej karierze. - Asia udowadnia, że receptą na sukces jest wiara w siebie i zdyscyplinowanie, a trenowanie w małych, wiejskich klubach nie jest ograniczeniem - mówi trener Piotr Lesiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group