Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 8140
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie z uchwałą krajobrazową

Wiadomości: Janowice Wielkie
Piątek, 20 kwietnia 2018, 9:17
Aktualizacja: Sobota, 21 kwietnia 2018, 5:09
Autor: WAC
Fot. WAC
Przyjęcie tzw. „uchwały krajobrazowej” było najważniejszą decyzją podjętą przez radnych gminy Janowice Wielkie podczas ostatniej sesji, która odbyła się 18 kwietnia.

Prace nad uchwałą w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane trwały przez wiele miesięcy.

O tym, że nie jest to materia łatwa świadczył też przebieg sesji, gdyż jeszcze podczas obrad radni wprowadzali ostatnie poprawki do dokumentu. Część z nich podjęto po wnioskach właścicieli działek położonych na przebiegającym przez gminę odcinku drogi krajowej nr 3.

W założeniu uchwała ma wyeliminować zjawisko tzw. dzikiej reklamy na terenie gminy. Chodzi o to, żeby stawiane na chybił trafił obiekty reklamowe nie psuły walorów krajobrazowych. Właściciele już istniejących urządzeń reklamowych i szyldów mają 12 miesięcy od dnia wejścia w życie uchwały do ich dostosowania do wymogów.

Radni podczas sesji powołali też do życia Gminną Radę Seniorów oraz zatwierdzili jej statut. Nowe ciało, w skład którego wejdzie siedmiu przedstawicieli starszego pokolenia będzie miało prawo opiniować akty prawa miejscowego, które dotyczyć będą ich środowiska. Radni „seniorzy” zostaną wybrani w wyborach, w których prawo głosu będą mieli wszyscy mieszkańcy gminy w wieku powyżej 55 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group