Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7018
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Janowice Wielkie wciąż walczą ze skutkami powodzi

Środa, 31 grudnia 2014, 7:54
Aktualizacja: 7:57
Autor: Mea
Region: Janowice Wielkie wciąż walczą ze skutkami powodzi
Fot. Archiwum
Janowice Wielkie nadal usuwają skutki powodzi z 2012 r. – Był to największy kataklizm w naszej gminie od czasów powojennych. Dlatego w przyszłym roku znów będziemy wnioskować do Urzędu Województwa Dolnośląskiego o ok. 3 mln 400 tys. zł na dalsze remonty dróg, zniszczonych przez wielką wodę – mówił Miłosz Kamiński, sekretarz Gminy Janowice Wielkie. W ubiegłym roku, za kwotę ok. 2 mln zł, wykonano tylko część remontów.

- Podczas wczorajszej (30.12.) sesji wójt Gminy Janowice Wielkie poinformował o wnioskach kierowanych do Urzędu Województwa Dolnośląskiego w sprawie konieczności remontów dróg uszkodzonych po powodzi. Najpilniejszym zadaniem jest naprawa ulicy biegnącej koło kościoła w Radomierzu. Odbudowy wymaga również droga między Janowicami Wielkimi, a Trzcińskiem oraz znajdujący się tam mur oporowy nad rzeką Bóbr – mówił Miłosz Kamiński.

- Ponadto remontu wymaga droga do starego PGR-u w Komarnie, gdzie obecnie powstaje nowe osiedle - dodał.

Władze gminy wystąpią również o sfinansowanie odbudowy łącznika między drogą powiatową i mostem w Trzcińsku oraz remontu drogi do oczyszczalni ścieków w Janowicach Wielkich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group