Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7184
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Janowice Wielkie chcą współpracować z gminą Radlo

Czwartek, 29 stycznia 2015, 8:28
Aktualizacja: 8:30
Autor: Mea
Janowice Wielkie: Janowice Wielkie chcą współpracować z gminą Radlo
Fot. UG Janowice Wielkie
Samorządowcy z czeskiego Radla odwiedzili Urząd Gminy w Janowicach Wielkich, by porozmawiać o partnerstwie. – Stworzyliśmy listę dziedzin, w których chcielibyśmy współpracować w ramach Euroregionu Nysa. Są to m.in. sport, turystyka, rozwój kulturalny, zabytki, historia i bezpieczeństwo – mówił Kamil Kowalski, wójt Janowic Wielkich.

Delegacja samorządowców z Radla koło Liberca w składzie: Miroslav Šikola, wójt oraz Pavel Brandy, zastępca wójta wraz z przedstawicielem Euroregionu Nysa Andrzejem Piętką rozmawiali z wójtem Janowic Wielkich Kamilem Kowalskim o możliwościach podejmowania wspólnych projektów finansowanych z Unii Europejskiej.

- Pokazaliśmy gościom gminę, opowiedzieliśmy o naszych potrzebach, poznaliśmy również oczekiwania naszych czeskich gości – powiedział Kamil Kowalski.

Radlo i Janowice Wielkie to nieliczne gminy, które nie mają partnerów w sąsiednim kraju.
– Tak samo jak my, Radlo ma ok. 30 km do granicy polsko-czeskiej. Jest to mniejsza gmina wiejska, która ma
ok. 800 mieszkańców i ukierunkowana jest na turystykę. Ma podobne problemy i organizacje tj. kluby sportowe, ochotniczą straż pożarną, czy też szkoły, w ramach których moglibyśmy współpracować – stwierdził Kamil Kowalski.

Była to pierwsza wizyta Czechów w Janowicach Wielkich. Teraz janowiccy samorządowcy na przełomie lutego i marca pojadą do Radla z rewizytą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group