Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2462
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Jakie schronisko?

Poniedziałek, 4 listopada 2019, 6:03
Aktualizacja: Wtorek, 5 listopada 2019, 14:51
Autor: WAC
Karpacz: Jakie schronisko?
Fot. KPN
Będące właścicielem obiektu Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK Sp. z o.o. ogłosiło konkurs na opracowanie wizualizacji odbudowy schroniska PTTK Nad Łomniczką w Karpaczu.

Przypomnijmy. Schronisko Nad Łomniczką obecnie jest wyłączone z eksploatacji i trudno powiedzieć kiedy będzie ponownie dostępne dla turystów. Obiekt po wyeksmitowaniu z niego dotychczasowych najemców znajduje się w stanie ruiny i wymaga gruntownej odbudowy. W związku z tym jego właściciel przystąpił do sporządzenia dokumentacji projektowej przyszłego remontu. Jedną z jej części ma być wizualizacja nowego wyglądu budynku, na wykonanie której właśnie ogłoszono konkurs.

Wizualizacja powinna korelować z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz obostrzeniami panującymi na obszarach  prawnie chronionych, z istniejącą architekturą regionu i historycznymi rozwiązaniami architektonicznymi schronisk funkcjonujących w tym miejscu i z zapisami regulaminu funkcjonowania schronisk Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego.

Ponadto opracowanie musi przewidywać rozwiązania dotyczące: zasilania w energię elektryczną, poboru wody i zrzutu ścieków, ogrzewania, podgrzewania wody, dostępności dla osób niepełnosprawnych, możliwej funkcji noclegowej, wyżywienia, noclegów obsługi, zaplecza technicznego, wypoczynku, miejsca eksponującego historię obiektu, historię oraz obecną działalność Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego.
Przedłożone propozycje muszą zawierać przewidywane koszty wykonania. Termin nadsyłania wizualizacji upływa 15 stycznia 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

38
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
5
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group