Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7307
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jaki jest poziom naszych szóstoklasistów?

Środa, 18 czerwca 2014, 10:35
Aktualizacja: 10:40
Autor: Przemek Koczałko
Jelenia Góra: Jaki jest poziom naszych szóstoklasistów?
Fot. Przemek Koczałko
Szkoła Podstawowa nr 10 osiągnęła najlepszy wynik testu szóstoklasistów (28,1) w Jeleniej Górze, tuż za nią są „Szóstka” i „Jedenastka”. Największe postępy w porównaniu do zeszłego roku ma Szkoła Podstawowa nr 15.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 13 prezydent Marcin Zawiła podziękował dyrektorom szkół za zaangażowanie i zadowalające wyniki nauczania swoich podopiecznych. Średni wynik testu szóstoklasistów w województwie dolnośląskim to 25,4 - mieście Jelenia Góra 25,7, a więc odrobinę ponad średnią.

- Chcę podzielić się radością, która wynika z ciągle rosnącego poziomu nauczania. Wielkie podziękowania dla wszystkich szkół, nauczycieli, dyrektorów, personelu pozapedagogicznego – mówił prezydent Marcin Zawiła.

Teraz szóstoklasiści pójdą do gimnazjów. Jak podaje Urząd Miasta – w systemie edukacyjnym gimnazjów jeleniogórskich zapisano łącznie 2038 uczniów, z czego 1652 to mieszkańcy Jeleniej Góry, a 386 to uczniowie z gmin powiatu jeleniogórskiego.

- Ostatni raz mieliśmy taki wynik 9 lat temu, przez te lata utrzymywaliśmy stały poziom efektów kształcenia. Wytężona praca nauczycieli, rodziców, ale przede wszystkim uczniów owocuje takimi wynikami – powiedziała dyrektor SP 10, Alina Rasiewicz.

W porównaniu do roku 2013 najwyższy przyrost ilości punktów osiągnęły SP 15 (3,8 pkt.), SP 13 (2,7) oraz SP 6 (2,1).

- Cieszymy się z tego ogromnie, nauczyciele dokładają wszelkich starań: organizują zajęcia wyrównawcze, dostosowują program nauczania, indywidualizują pracę na lekcji – to składa się na ten sukces – oceniła dyrektor SP 6, Maria Guszała, której placówka osiągnęła drugi wynik w mieście.

- W tym roku mieliśmy 20 dzieci, które zdawały sprawdzian po klasie szóstej, wśród nich pięcioro to dzieci dyslektyczne. Obecne wyniki to efekt ciężkiej pracy wielu lat. Obecnie przygotowujemy się do wstąpienia do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia - dodała dyrektor SP 13 Iwona Placety.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group