Środa, 24 czerwca
28°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Jaka będzie przyszłość Karkonoszy?

Audio

Czytaj na głos

Autor: JEN 2 min czytania

W naszym mieście klubem piłki nożnej o największej tradycji jest KS Karkonosze, istniejący od ponad 50 lat, choć zmieniał po drodze nazwę. Jakoś jednak nie był kochany przez kolejne ekipy władz stolicy polskiej części Karkonoszy, łącznie z obecną.

reklamy

W tym sezonie wystartował w rozgrywkach jako beniaminek dolnośląskiej IV ligi i miał kiepski start. W jesiennej rundzie zaliczył po 18 meczach 18 pkt., bramki 21:26. Bilans były jeszcze gorszy, ale w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej wygrał z outsiderem AKS w Strzegomiu 6:0 i podreperował bilans, lądując w strefie spadkowej na 15 miejscu.

Wiosną było znacznie lepiej. Trener – Leszek Dulat zrezygnował z gry trzech zawodników, którzy mieli być liderami: Adama Jaworskiego, Jarosława Wichowskiego i Krzysztofa Józefiaka, postawił na młodych zawodników i dobrze zrobił. W rundzie rewanżowej beniaminek był rewelacją. Nie odpuszczał w każdym meczu, konsekwentnie zdobywał punkty i nawet okrzyknięto Karkonosze „rycerzami wiosny”. Niestety, brak doświadczenia i "gospodarskie sędziowanie" arbitrów w kilku spotkaniach jeleniogórzan na wyjeździe, szczególnie z rezerwami Miedzi w Legnicy, spowodowała jeszcze przykrą i niespodziewaną przegraną w Wąsoczu z Orlą oraz remisy z Motobi Kąty Wrocławskie, ze Śląskiem Wrocław i Spartą/Polonią Świdnica u siebie.

To spowodowało, że Karkonosze zajęły 10. miejsce w tabeli, a nie wyższe, co najmniej 8., które gwarantowało wejście do nowej III ligi. Ale i tak dorobek drużyny był przyzwoity na wiosnę. W 18 spotkaniach zdobyła 32 pkt., bramki: 21:14. Jest to niewątpliwy sukces młodej drużyny, kierowawnej umięjętnie przez L. Dulata, pozbawionej sponsorów i obiecywanej pomocy ze strony miasta.

W tym drugim przypadku chodzi o dotację uchwaloną przez radę miasta kilka miesięcy temu na sport kwalifikowany – 600 tys. zł, z czego spora część miała przypaść Karkonoszom. Sezon się skończył, a pieniędzy jak nie było, tak nadal nie ma w klubie, który ledwie „wiązał koniec z końcem”, by przetrwać do końca sezonu. Decyzja o przesłaniu gotówki utknęła pomiędzy urzędnikami a radą sportu i komisją do spraw kultury fizycznej i turystyki rady miasta. W dodatku jeszcze w wyniku kontroli i decyzji straży miejskiej obarczono prezesów klubu karami finansowymi (grzywne) po sprawach w sądzie! Można się powiesić! A tu trzeba prowadzić klub z aspiracjami na awans do III ligi.

Taka sytuacja zniechęciła kilku wyróżniających się futbolistów Karkonoszy i trenera, którzy nie otrzymują obiecanych premii za wygrane mecze, a szkoleniowiec przez kilka miesięcy wynagrodzenia. Trudno więc się dziwić, że futboliści rozglądają się za innymi klubami, a trener chętnie przyjmie propozycje innej pracy, choćby w malutkim Wąsoczu, gdzie zawodnicy dostają stypendia po 800 zł + premie, o czym nasi piłkarze nożni mogą tylko pomarzyć.

Można się więc spodziewać, że w przyszłym sezonie osłabione Karkonosze spotka los Nysy Zgorzelec, która w tym sezonie spadła z IV ligi, a jeszcze nie tak dawno była W III lidze.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka