Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6429
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jak z sukcesem działać ekologicznie?

Poniedziałek, 24 października 2011, 13:21
Aktualizacja: 13:22
Autor: Agrafka
Stowarzyszenie Południowo–Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” zaprasza do udziału w polsko–niemieckiej konferencji „Rolnictwo ekologiczne jako pomysł na przyszłość dla obszarów wiejskich”, która rozpocznie się jutro o 9.30 (25 października) w „Dworze Czarne” i potrwa do godziny 17.00. Udział bezpłatny.

Czy rolnictwo ekologiczne może stanowić pomysł na rozwój w przyszłości obszarów wiejskich na Dolnym Śląsku i w Saksonii? Jakie stwarza szanse? A być może niesie ze sobą także zagrożenia? W jaki sposób odnieść sukces, także ekonomiczny, działając ekologicznie? To główne pytania, które organizatorzy postawili przed zaproszonymi gośćmi – ekspertami z Polski i Niemiec, reprezentantami różnorodnych branż.

Swoją wiedzą, doświadczeniem i opiniami podzielą się m.in. przedstawiciele instytucji i organizacji wspierających rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich, uczelni wyższych, praktycy – rolnicy i przedsiębiorcy, a także specjaliści z dziedziny handlu i gastronomii.

– Do włączenia się do wspólnej dyskusji nad stanem obecnym i perspektywami dla rolnictwa ekologicznego na Dolnym Śląsku i w Saksonii organizatorzy zapraszają w szczególności rolników – właścicieli gospodarstw rolnych, przetwórców, przedsiębiorców, handlowców, właścicieli sklepów, przedstawicieli organizacji i instytucji działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, samorządu, uczeni wyższych i szkół oraz konsumentów.

Najpierw odbędzie się prezentacja projektu „Działać ekologicznie”, następnie przedstawione zostanie „Rolnictwo ekologiczne w Saksonii”, „Perspektywy rozwoju ekologicznego na Dolnym Śląsku”, „Wsparcie samorządu w zakresie produkcji i obrotu produktami ekologicznymi”. O 12.45 rozpocznie się blok poświęcony rozwojowi rolnictwa ekologicznego, a także możliwości sprzedaży produktów ekologicznych w naszym regionie.

W konferencji wezmą udział i wygłoszą wykłady m.in. Tomasz Kulik, Jarosław Fink, Maria Centkiewicz, dr Roman Andrzej Śniady, Chriz Schmitz, Marek Ziobrowski, a także Jacek Jakubiec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group