Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2898
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Jak wypadły egzaminy szóstoklasistów?

Piątek, 10 czerwca 2011, 8:38
Aktualizacja: 15:08
Autor: Agrafka
Jelenia Góra/region: Jak wypadły egzaminy szóstoklasistów?
Fot. Archiwum
25 524 uczniów szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego przystąpiło w kwietniu br. do pierwszego ważniejszego w swoim życiu, egzaminu szóstoklasistów. Średni wynik, jaki uzyskali to 24,8 na 40 możliwych punktów. Uczniowie z powiatu jeleniogórskiego w tym roku wypadli niestety nieco poniżej tej średniej. Ich wynik to 23,9 pkt.

W powiecie jeleniogórskim do egzaminu szóstoklasistów przystąpiło 513 uczniów. Sprawdzali oni swoje umiejętności w czytaniu, pisaniu, rozumowaniu, korzystaniu z informacji i wykorzystywaniu wiedzy w praktyce. Najwyższe wyniki osiągnęli szóstoklasiści za czytanie, natomiast najniższe za wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Tylko jeden uczeń w okręgu, czyli w Województwach Dolnośląskim i Opolskim, miał wynik zerowy, a 90 uzyskało maksymalny wynik 40 punktów.

Czytanie było badane 10 zadaniami zamkniętymi, odnoszącymi się do dwóch tekstów: fragmentu biografii Karola Gaussa oraz do fragmentów wiersza Jana Brzechwy pt. Sum. Najlepiej, według Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, uczniowie poradzili sobie z rozwiązaniem zadania 6, w którym na podstawie przesłanek zawartych w anegdocie z życia Gaussa, trzeba było wskazać cechę bohatera tekstu. Najtrudniejsze okazało się zadanie 14 związane z odczytaniem i uogólnieniem kluczowej sytuacji z wiersza Brzechwy.

W wykorzystywaniu wiedzy w praktyce uczniowie najlepiej poradzili sobie z rozwiązaniem zadania 18, w którym należało obliczyć cenę paczki naklejek. Najtrudniejsze okazało się zadanie 24, które wymagało wykonania kilku obliczeń w celu wyznaczenia kwoty miesięcznych oszczędności dziewczynki.

A jak wypadły jeleniogórskie szkoły podstawowe?
Jeden z najwyższych wyników, 27,7 pkt., uzyskała Szkoła Podstawowa nr 6 im. Włodzimierza Puchalskiego w Jeleniej Górze, w której sprawdzian pisało 57 uczniów.

– Tegoroczny sprawdzian szóstoklasistów poszedł naszym uczniom bardzo dobrze, lepiej niż w roku poprzednim. Jesteśmy dumni z naszych szóstoklasistów, tym bardziej, że dwóch z nich, czyli Bartosz Czyżewski i Mikołaj Kłak byli zwolnieni z tego sprawdzianu, ponieważ zostali laureatami konkursu zDolny Ślązaczek i tym samym mieli od razu przyznaną maksymalną ilość 40 punktów – mówi Maria Guszała, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze.

Wysoki poziom wypracowało też 210 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Fryderyka Chopina w Jeleniej Górze, gdzie uzyskany średni wynik to 27,0 pkt. Zwolniony z egzaminu był jeden z uczniów tej szkoły, Rafał Rzempała, laureat zDolnego Ślązaczka.

Dość wysoką średnią z egzaminów uzyskało również 89 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Tu średnia wyniosła 25,9 pkt.

81 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława I Chrobrego w Jeleniej Górze uzyskało średnią 25,7 pkt. Taką samą średnią uzyskała Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika.

W Szkole Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze egzamin pisało tylko 11 uczniów, a ich wynik to 24,2 pkt.

– Jestem zadowolona z moich uczniów ponieważ włożyli oni dużo pracy w przygotowanie się do tego pierwszego poważnego sprawdzianu w ich życiu - powiedziała Beata Kopecka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze.

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Władysława Broniewskiego w Jeleniej Górze, w której sprawdzian pisało 101 uczniów, uzyskała wynik 24,1 pkt., a wynik jeleniogórskiej „Trzynastki” to 20,2 pkt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group