Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7465
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jak to w tartaku drzewiej bywało…

Piątek, 5 lutego 2010, 8:40
Aktualizacja: 8:42
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jak to w tartaku drzewiej bywało…
Fot. Organizator
28 lutego minie rocznica likwidacji tartaku w Sobieszowie, a kilka dni wcześniej jego były pracownik, Bolesław Osipik, pokaże na wystawie archiwalne zdjęcia ilustrujące najlepsze czasy sobieszowskiego zakładu.

Bolesław Osipik to nie tylko rowerowy „obieżyświat”, lecz także żarliwy dokumentalista amator, który w swoich zbiorach ma liczne zdjęcia z codzienności Jeleniej Góry. Niektóre – wręcz unikalne, jak choćby te z tartaku w Sobieszowie, który rok temu zakończył działalność zmuszając autora do wcześniejszej emerytury.

Były pracownik chce uczcić niewesoły jubileusz ciekawą wystawą, dla której gościny udzielił Klub Osiedlowy „Orlik” przy ul. Wita Stwosza, działający pod egidą MDK „Muflon”. 24 lutego o godz. 17 odbędzie się wernisaż ekspozycji, na którą złożą się zdjęcia z lat 70. i 80. minionego wieku, z czasów, kiedy tartak przeżywał okres prosperity. Do tego zostaną dołączone fotografie z dnia zamknięcia zakładu. Jak mówi autor wystawy, który w tartaku przepracował 36 lat, bywało, że firma zatrudniała nawet 150 osób. Ta epoka zachowała się jednak tylko na zdjęciach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
767
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group