Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7329
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jak sobie radzić z przestępcami

Czwartek, 1 lipca 2010, 8:00
Aktualizacja: 18:43
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Jak sobie radzić z przestępcami
Fot. Angela
Proste, ale skuteczne sposoby na wandali, złodziei i bandytów przekazali wczoraj zarządcom budynków policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Efekty rozmów, czyli mniej czynów karalnych po zastosowaniu policyjnych wskazań, mają być widoczne już niebawem.

Spotkanie poprowadził kom. Bogumił Kotowski wraz z asp. Maciejem Skórą, kierownikiem referatu dzielnicowych z Zabobrza, który opowiedział o programie prewencyjnym „Uwaga włamywacz” oraz podinspektorem Andrzejem Zygulskim, szefem komisariatu w śródmieściu.

Mundurowi przekazali zarządcom budynków kilka prostych wskazówek, które mogą ograniczyć przestępczość, wandalizm, i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie w ich mieszkaniach i w okolicach ich budynków. Podobne spotkania są organizowane przez policję cyklicznie, a wskazówki przekazywane są również do przedstawicieli szkół, przedszkoli czy hoteli.

– Znając sposoby działania sprawców, chcieliśmy pokazać zaproszonym do nas zarządcom, jak można w prosty sposób, bez większych nakładów finansowych poprawić stan bezpieczeństwa na osiedlach czy obok budynków mieszkalnych. Do takich najprostszych sposobów należą: wycięcie krzewów, doświetlenie niektórych miejsc, zamontowanie kamer monitoringu, zamontowanie specjalnych zamków czy drzwi, które się same zamykają, ograniczenie ilości wejść do piwnic itp. Nasi fachowcy od monitoringu podpowiedzą też, jak zamontować kamery by były one skuteczne - mówi kom. Bugumił Kotowski.

Na spotkanie z ramienia zarządców przybył m.in. Dariusz Gębura z Jeleniogórskiej Spółdzielni mieszkaniowej, kierownik Administracji Zabobrze II i III.
– W świetle zdarzeń ostatniego roku, gdzie na naszym osiedlu było kilka napadów, a nawet morderstwo, takie spotkania mają ogromne znaczenie. Bardzo chętnie przyjęliśmy zaproszenie i już od kilku miesięcy współpracujemy z policją, która przedstawiła nam pewne sugestie, co na osiedlu można zmienić by było bezpieczniej i powoli to realizujemy.

– Myślę, że to spotkanie rozszerzy naszą wiedzę i zakres naszych działań, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli spokojnie mieszkać. Na pewno koordynacja jakiś działań jest potrzebna, z jednej strony pewne rzeczy robimy sami od szeregu lat, a tu fachowcy ukierunkują nasze działania na najważniejsze obszary – skomentował Dariusz Gębura.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group