Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3866
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

GRYFÓW ŚLĄSKI: Jak nowa wieża ratuszowa

Wtorek, 29 grudnia 2009, 9:20
Aktualizacja: 9:21
Autor: KAM
GRYFÓW ŚLĄSKI: Jak nowa wieża ratuszowa
Fot. ....
Milion złotych kosztował remont wieży ratusza w Gryfowie Śląskim, która nie była konserwowana od powstania, czyli od niemal 80 lat.

Zabytkowy gmach cieszy mieszkańców i przyciąga uwagę turystów i przyjezdnych. Wrocławska firma, która była wykonawcą, na co dzień specjalizuje się w tego typu pracach i remontach zabytków w całej Polsce. Kierownikiem budowy był Michał Sroka, który podkreślił, że prace remontowe wykonane zostały rzetelnie i profesjonalnie.

- Remont dachu, obróbka okien łącznie z ich wymianą, obróbki blacharskie zostały wykonane za kwotę ponad 1 miliona złotych, a wszystko to sfinansowane zostało z pięciu źródeł – ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej, Regionalny Programu Operacyjnego „Turystyka poza szlakami”, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz z budżetu gminy – mówi burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik.

Kolejnym etapem przywrócenia wyglądu Gryfowa do tego sprzed lat będzie remont starówki. Samorządowcy chcą się zabrać za remont kamienic tak, aby kamienicom przywrócić dawny blask a miastu – przywrócić renesansowy charakter.

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
367
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group