Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7025
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jak nie w BOK–u, to w PSZOK–u

Środa, 4 marca 2015, 8:16
Aktualizacja: 8:19
Autor: MPGK
Jelenia Góra: Jak nie w BOK–u, to w PSZOK–u
Fot. MPGK
Biuro Obsługi Klienta przy ul. Wolności 161/163 odwiedza kilkadziesiąt osób dziennie. Większość kupuje worki na śmieci. Pracownicy BOK–u każdego dnia odbierają od jeleniogórzan również kilkadziesiąt telefonów (tel. do BOK – 75 64 20 123). Najczęściej dotyczą one bałaganu i dzikich wysypisk, które tworzą sąsiedzi dzwoniących.

Biuro Obsługi Klienta czynne jest w dni robocze od godz. 7.00 do godz. 15.00. W biurze można, między innymi, kupić pojemniki i worki na odpady, zlecić jednorazowy wywóz śmieci przy użyciu kontenera (odpady budowlane, wielkogabarytowe, inne), zamiatanie i odśnieżanie ulic, placów oraz chodników.
Nie wszyscy jeleniogórzanie wiedzę, że tak klienci indywidualni jak i firmy mogą w MPGK zamówić także usługę polegającą na utrzymaniu estetyki otoczenia firmy czy mieszkania, wykonania remontu i układanie nawierzchni parkingów, dróg dojazdowych, alejek, itp.

Na terenie MPGK działa również PSZOK, czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. To właśnie do niego należy przywozić wyrzucane, między ustalonymi terminami odbioru, stare meble, komputery czy sprzęt gospodarstwa domowego. Za jego odbiór mieszkańcy nic nie płacą. PSZOK czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00 i w soboty od godz. 8.00 do godz. 14.00.

Warto wiedzieć, że niektóre firmy przeprowadzkowe dezinformują jeleniogórzan, twierdząc, że MPGK za oddanie starych mebli czy starego telewizora pobiera opłaty. To nieprawda. Za darmo można zostawić nawet leki, baterie, akumulatory, oleje, zderzaki samochodowe czy pralki. MPGK nie pobiera opłat nawet za gruz - do 100 kg na osobę.

Każdego dnia PSZOK odwiedza kilkanaście osób. Zostawiane przez nie przedmioty są w większości utylizowane. Te, które się do tego nie nadają, trafiają do Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Kostrzycy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group