Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6474
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jak nazwać parę jelonków?

Wtorek, 15 lutego 2022, 14:50
Aktualizacja: 14:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jak nazwać parę jelonków?
Fot. Przemek Kaczałko
W ubiegłym tygodniu na Placu Piastowskim pojawiła się kolejna rzeźba szlaku jelonków, dla której ogłoszono konkurs na nazwę. Zakończyło się przyjmowanie propozycji, a teraz czas na głosowanie.

Mamy wszyscy sporo satysfakcji, że nasze zaproszenie do takiego plebiscytu spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem mieszkańców - spłynęło ok. 70 propozycji. Dla mnie to oznacza m.in. że akceptujemy i utożsamiamy się z pomysłem „alei jelonków”. Utwierdza mnie też w tym przekonaniu fakt, że pojawił się pierwsze prywatne inicjatywy i pomysły na ufundowanie „swojego” jelonka, który – będąc prywatnym wydatkiem i osobistym wkładem – upiększa miasto. Będziemy ze wszystkimi inicjatorami chętnie współpracować. Mamy jednak z „cieplickimi” jelonkami pewien kłopot… - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Wśród nadesłanych propozycji znalazły się m.in.: „Ciepliczki”, „Kuracjusze”, „Ciepliczanka i Zdrój”, „Rogatek i Śnieżka”, „Cieplice i Cerviniusz”, „Terma i Racjusz”, „Jeleń i Jelonia”, „Jelo i Lonka”, czy „Marysia i Jan” i wiele innych.

Teraz wszystko w rękach jeleniogórzan, którzy zechcą głosować mając do wyboru około siedemdziesięciu propozycji. Termin zakończenia głosowania – to niedziela, 20.02. o północy, w poniedziałek wybrana nazwa zostanie ogłoszona - dodał rzecznik Ratusza.

Głosować można na stronie miasta: http://jeleniagora.pl/news/glosowanie-na-imiona-jelonkow

Twoja reakcja na artykuł?

12
50%
Cieszy
4
17%
Hahaha
4
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group