Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 4186
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jak kupić urządzenia automatyki przemysłowej i nie stracić?

Poniedziałek, 27 lipca 2020, 23:11
Aktualizacja: Czwartek, 30 lipca 2020, 12:15
Autor: ts
Polska: Jak kupić urządzenia automatyki przemysłowej i nie stracić?
Fot. ts
Interesujesz się automatyką przemysłową i chce wdrożyć stosowne systemy w swoim zakładzie? Zacznij od wyboru odpowiedniego dostawcy urządzeń. Istotne jest, aby taka firma miała nie tylko dobre ceny, ale też wiedzą na temat automatyki i elastyczne podejście.

Co to jest automatyka przemysłowa?
Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest automatyka przemysłowa. Jest to dynamicznie rozwijający się dział inżynierii, który skupia się na automatyzacji procesów przemysłowych. Pod tą nazwą kryją się urządzenia i sterujące nimi programy komputerowe. Zespoły urządzeń noszą nazwę systemów automatyki i wykorzystuje się je do automatyzacji różnego typu prac. Na przykład mogą odpowiadać za sterowanie narzędziem obróbczym, za nadzorowanie procesu produkcji, za kontrolowanie pracy linii produkcyjnej, a nawet za monitorowanie wielu linii produkcyjnych jednocześnie.

Celem automatyki jest zwiększenia wydajności produkcji, aby zakłady mogły produkować więcej, a jednocześnie szybciej i taniej. Automatyka dokładnie to realizuje, dlatego wdraża ją coraz więcej branż inwestując milionowe kwoty. Jeśli systemy automatyki są prawidłowo wdrożone i wykorzystywane, przynoszą naprawdę ogromne zyski.

Jak wybrać dostawcę urządzeń automatyki?
Wdrożeniem rozwiązań automatyki przemysłowej zajmują się mniejsi i więksi dystrybutorzy maszyn i urządzeń. Mniejsze elementy automatyki znajdziecie w specjalistycznych sklepach, a największy wybór produktów mają sklepy internetowe z częściami do maszyn. W sytuacji, kiedy interesuje nas większa i dłuższa współpraca, warto podjąć ją z największymi i najbardziej doświadczonymi dostawcami na rynku. Nie tylko dostarczą produkty, ale też zajmą się wdrożenie pełnych systemów automatyki.

Wybierając kontrahenta powinniśmy wziąć pod uwagę jego doświadczenie, ponieważ będziemy mogli zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami. W ten sposób zyskamy pewność, że wybrany dostawca będzie w stanie podołać indywidualnym zamówieniom. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ automatyka przemysłowa często wymaga niestandardowych rozwiązań, które muszą być dopasowane do indywidualnych potrzeb w zakresie architektury budynku i potrzeb produkcji.

Koszt automatyki przemysłowej i doradztwo
Kolejnym aspektami, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając firmę partnerską, są doradztwo i cena urządzeń. Doradztwo jest ważne, gdyż gwarantujemy sobie tym samym wsparcie na czas trwania kontraktu. Często też serwis po jego ustaniu oraz serwis pogwarancyjny. Pamiętajmy bowiem, że kupując urządzenia automatyki przemysłowej wydajemy często dziesiątki tysięcy złotych. Warto więc po pierwsze zadbać o to, aby wszystko działało jak należy. Po drugie zaś, aby w razie problemów firma, z od której sprzęt kupiliśmy, pomogła nam w naprawie.

Dodatkowo w ramach doradztwa firmy dostarczające urządzenia automatyki prowadzą też szkolenia dla klientów z obsługi systemów. Takie szkolenia pomagają przeszkalać pracowników fabryki, którzy mogą potem samodzielnie rozwiązywać najczęstsze problemy. Fachowe doradztwo powinno też obejmować usługę dopasowania projektu do indywidualnych potrzeb danego zakładu. A koszt automatyki? To kryterium też jest ważne. Trzymajmy się średnich cen i pamiętajmy, że czasami warto nieco dopłacić i zaopatrzyć się w lepsze rozwiązania.

Części i elementy automatyki przemysłowej znajdą Państwo w sklepie EBMiA.pl specjalizujący się w wyłącznikach elektromagnetycznych - https://www.ebmia.pl/3906-wylaczniki-elektromagnetyczne

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group