Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6444
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jak funkcjonuje Uzdrowisko Cieplice?

Poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 14:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jak funkcjonuje Uzdrowisko Cieplice?
Fot. Przemek Kaczałko
Rządowe ograniczenia dotykają niemal każdej gałęzi gospodarki, ale również służby zdrowia. Jak w czasie stanu epidemii funkcjonuje Uzdrowisko Cieplice?

Przyjęcia do uzdrowiska odbywają w pełnym reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Ponadto pacjenci mają wykonywane testy na nosicielstwo wirusa SARS-CoV-2.

Zainteresowanie jest bardzo duże. Skutki pandemii odbijają się rykoszetem na całym społeczeństwie - ograniczenie codziennej aktywności sprawia, że mamy duży spadek wydolności fizycznej, ale też nasilenie się objawów związanych z dysfunkcją narządów ruchu - podkreślił dr Dariusz Milko, kierownik Działu Rehabilitacji Leczniczej i Przyrodolecznictwa Uzdrowiska Cieplice.

Warto zaznaczyć, że w Uzdrowisku Cieplice prowadzona jest również rehabilitacja pocovidowa, której koszty pokrywają pacjenci, ale cieszy się równie dużym powodzeniem.

Rehabilitacja pocovidowa z uwagi na ograniczenie funkcjonowania układu oddechowego, ale też narządów ruchu, układu mięśniowo-szkieletowego, układu krążenia - musi być ściśle zindywidualizowana i ciągle monitorowana, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentowi oraz maksymalne efekty leczenia. Trzeba podkreślić, że nasze uzdrowisko posiada wody, które mają właściwości immunomodulujące, co jest bardzo ważne w celu zwiększenia odporności organizmu, żeby obniżyć ryzyko wtórnego zakażenia chorobą COVID-19 - dodał D. Milko.

Twoja reakcja na artykuł?

49
78%
Cieszy
5
8%
Hahaha
2
3%
Nudzi
3
5%
Smuci
1
2%
Złości
3
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group