Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4794
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubań: Jak Bonnie i Clyde

Środa, 29 grudnia 2021, 7:01
Autor: WAC
Lubań: Jak Bonnie i Clyde
Fot. policja
Nawet na 15 lat może trafić do więzienia para, która ma na swoim koncie włamanie, oszustwo, ukrywanie dokumentów i kradzież hotelową na terenie powiatu lubańskiego.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymali zgłoszenie o kradzieży i włamaniu do pomieszczeń mieszkalnych w jednym z domów gościnnych na terenie powiatu. Złodziej oprócz gotówki, ukradł także biżuterię oraz dokumentację firmową hotelu. Natychmiast do sprawy włączyli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej jednostki, którzy ustalili okoliczności towarzyszące temu zdarzeniu.

Okazało się, że para gości hotelowych pod osłoną nocy, po wejściu przez niezabezpieczone drzwi garażowe do budynku, dostała się do pomieszczeń mieszkalnych właściciela, a następnie z jednego z pomieszczeń ukradła sejf ,w którym była gotówka, złota biżuteria oraz segregator z dokumentacją firmową. Wychodząc z budynku przez garaż złodzieje ukradli jeszcze kosiarkę spalinową. Łącznie wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę około 32 tysiące złotych.

W trakcie wykonywanych czynności operacyjnych mundurowi ustalili, że potencjalni przestępcy mogą przebywać w hotelu w powiecie zgorzeleckim. Kryminalni udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali 45-letnią kobietę i jej młodszego partnera, mieszkańców powiatu zgorzeleckiego. Podczas przeszukania policjanci znaleźli część pieniędzy, umowę sprzedaży skradzionej wcześniej kosiarki spalinowej oraz wiele innych dokumentów sprzedażowych.

Zatrzymana para została przewieziona do lubańskiej jednostki policji. Tam zostały im przedstawione zarzuty popełnienia oszustwa, kradzieży mienia, włamania oraz ukrywania dokumentacji, których nie mieli prawa posiadać. Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, gdyż czynów tych dokonali w warunkach powrotu do przestępstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

17
65%
Cieszy
7
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
130
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group