Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 5503
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jacek Cygan Show w Bukowcu

Czwartek, 18 sierpnia 2016, 13:21
Aktualizacja: Piątek, 19 sierpnia 2016, 8:16
Autor: Robert Czepielewski
Region: Jacek Cygan Show w Bukowcu
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (17.08) do Artystycznej Stodoły w Bukowcu przybyło kilkaset osób na spotkanie z Jackiem Cyganem. Od pierwszych chwil Jacek Cygan i publiczność nawiązali szczególny rodzaj sympatii, która z każdą minutą przeradzała się w spotkanie bliskich, zaprzyjaźnionych osób. Było to spotkanie w ramach Festivalu Dell Arte.

Przed wykonaniem każdej piosenki ich autor w sposób niezwykle dowcipny opowiadał o okolicznościach jej powstania, emocjach jakie mu towarzyszyły podczas pracy przez co, co chwilę wybuchały salwy śmiechu wzmagane gromkimi brawami. Niewątpliwie nasz region w sposób szczególny przypadł Jackowi Cyganowi do gustu, wystarczy wspomnieć, że już w latach 70 ten wybitny tekściarz przyjeżdżał między innymi z Andrzejem Poniedzielskim do Szklarskiej Poręby na Giełdę Piosenki Turystycznej a od jakiegoś czasu jest też gościem Festivalu Dell Arte.

Do wykonywania swoich piosenek Jacek Cygan zaprosił Kamilę Klimczak, Natalię Capelik-Muiangę, Mariusza Patyrę i Mariusza Szabana, a także Kameleon Quintet, Radoslawa Labakhuy i Artura Sekurę. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć najważniejsze piosenki w twórczości Jacka Cygana czyli: „Baw Mnie”, „Dary Losu”, „Natchnieni” i wiele, wiele innych. Podczas spotkania niewątpliwym urozmaiceniem było brawurowe wykonanie przez Mariusza Patyrę Caprise No.24 Nicolo Paganiniego.

Na dzisiaj organizatorzy festiwalu przygotowali dwa wydarzenia. Pierwsze rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie to kolejne autorskie spotkanie z Jackiem Cyganem, więc jest to wyjątkowa okazja dla tych, którzy nie mogli być na wczorajszym recitalu, by przeżyć pełne literacko-muzycznych uniesień spotkanie. J. Cyganowi będzie towarzyszyła pianistka Kathrin Buczak oraz wybitny scenograf, reżyser, fotograf Leszek Mądzik. Spotkanie odbędzie się w Pałacu Wojanów.

Natomiast o godzinie 19.30 w Artystycznej Stodole w Bukowcu wystąpi kolejna wielka gwiazda festiwalu - Leszek Możdżer, co gwarantuje kolejną olbrzymią dawkę muzycznych emocji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group