Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7352
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jabłka wyborcze z przesłaniem

Środa, 29 października 2014, 9:52
Aktualizacja: 9:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jabłka wyborcze z przesłaniem
Fot. Przemo
Śmieciowa żywność musi zniknąć z jeleniogórskich szkół. Stawiajmy na polską, zdrową żywność – z tą myślą kandydat na prezydenta Jeleniej Góry wraz z działaczami PSL przeprowadzili w centrum miasta akcję „Dobre, bo polskie” rozdając przechodniom polskie jabłka.

Rozdajemy polskie jabłka mieszkańcom Jeleniej Góry i turystom, proponując wprowadzenie m.in. zakazu sprzedaży lub podawania w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach produktów zawierających duże ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, soli i cukru – mówił Wojciech Smoliński. Ograniczenia dotyczyłyby przede wszystkim sklepików szkolnych. Zwracamy uwagę na fakt, iż już co czwarty uczeń w Polsce ma nadwagę lub jest otyły i wskaźnik ten ciągle rośnie. (badanie Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, 2013 r.) - dodał kandydat na prezydenta z ramienia PSL.

Jak mówią działacze, PSL od dwóch lat lobbowało przyjęcie projektu nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, który regulowałby te kwestie. Projekt został przyjęty pozytywnie przez Sejm w zeszłym tygodniu (426 głosów za, 2 wstrzymujące się, 1 przeciw). Szczegółowy wykaz produktów dozwolonych do sprzedaży w sklepikach szkolnych zostanie określony w stosownym rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Zakazane będą m.in. o chipsy, napoje energetyczne, zupki błyskawiczne, itp. Dyrektor szkoły lub przedszkola będzie mógł w porozumieniu z radą rodziców określić własną listę dozwolonych produktów spożywczych, jeśli rodzice uznają, że musi być ona bardziej restrykcyjna. Nowelizacja Ustawy wejdzie w życie od 1. września 2015 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group