Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16065
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Istotą pewność animacji. W niedzielę pokaz w ZTA

Piątek, 26 sierpnia 2011, 15:22
Aktualizacja: 15:24
Autor: Zdrojowy Teatr Animacji
JELENIA GÓRA: Istotą pewność animacji. W niedzielę pokaz w ZTA
Fot. Zdrojowy Teatr Animacji
Pierwszą generalną próbę przed niedzielnym pokazem widowiska powstałego podczas warsztatów „Śnieżka jak Fudżijama” mają za sobą uczestnicy warsztatów teatralnych, które dobiegają końca w Zdrojowym Teatrze Animacji.

Widowisko oparte na legendzie o ubogim żebraku Taro, który dzięki zbiegowi okoliczności i własnemu talentowi staje się możnym gubernatorem, jest już zbudowane. Pozostaje jedynie dopracowywanie szczegółów, które w teatrze lalkowym są niezwykle istotne. – Zwłaszcza w teatrze japońskim, który kieruje się innym poczuciem dramaturgii niż nasz tradycyjny – tłumaczy Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji.

Dlatego dziś Lidia Lisowicz i Dorota Fluder, instruktorki i aktorki ZTA, dopracowywały z animatorami głównej postaci, czyli Taro, poszczególne ruchy. – Ta postać praktycznie nie schodzi ze sceny, stąd konieczność zadbania o precyzję. Teatr japoński nie uznaje zbyt dużej ruchliwości lalki. Gesty są skromne i wyraziste, dlatego tak ważna jest pewność animacji – usłyszeliśmy. Trzecia z pań prowadzących, Zofia Nauka, studentka japonistyki Uniwersytetu Mickiewicza w Poznaniu, zajęła się szlifowaniem elementów choreografii oraz piosenki w języku japońskim, która zabrzmi na finał przedstawienia.

Jaki będzie efekt? O tym przekonają się ci, którzy w niedzielę o godz. 16 przybędą do Teatru Zdrojowego na pokaz sztuki (wstęp wolny). Jutro natomiast odbędą się próby kostiumowe i ze światłami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group