Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4172
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Iść na wybory, czy nie iść?

Wtorek, 8 czerwca 2010, 8:33
Aktualizacja: 9:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Iść na wybory, czy nie iść?
Fot. Angela
Takie pytanie w niedzielę 20 czerwca zada sobie około 30 mln Polaków. Z roku na rok frekwencja przy urnach wyborczych jest coraz mniejsza. Dlatego młodzież z ZSO nr 1 z nauczycielem Mariuszem Kokotowskim na czele, plakatami rozwieszonymi w całym mieście planuje przekonać jeleniogórzan, że pójście na wybory to nasz wspólny obowiązek.

Pomysłodawcą zachęcenia jeleniogórzan do głosowania 20 czerwca br, w wyborach parlamentarnych jest Mariusz Kokotowski, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i historii z jeleniogórskiego zespołu szkół ogólnokształcących nr 1, który wraz z uczniami włączył się do ogólnopolskiej akcji „Młodzi głosują” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W przygotowanie plakatów, a następnie rozwieszenie ich w miejscach publicznych zaangażował wszystkich uczniów klas drugich gimnazjum. Łącznie powstało około 128 osiem plakatów.

– Chcemy zachęcić jeleniogórzan do głosowania, bo w minionym roku na wybory poszło zaledwie 40, 57 procent, czyli nawet nie połowa społeczeństwa. Jeżeli my, Polacy chcemy decydować o swoich losach, to wypadałoby je wziąć w swoje ręce. Uważamy, że poprzez przekaz graficzny mamy szansę skuteczniejszego dotarcia do ludzi – mówią Justyna Syganiec, Patrycja Mittelstadt, Elżbieta Sitowska, Daria Nielubińska, Marcelina Chomiak oraz Atena Daskalakis, uczennice drugich klas gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze.

Do przygotowania plakatów wykorzystano różne pomysły. Część plakatów jest czysto informacyjna, część humorystyczna, inne zostały stworzone w postaci komiksu czy zwykłych, prostych haseł.– Zachęcamy Was, drodzy jeleniogórzanie do obejrzenia naszych plakatów i pójścia na głosowanie –apelują uczniowie.

Plakaty zawisły w bibliotekach, na przystankach, w sklepach i innych miejscach publicznych w Jeleniej Górze i okolicy. Uczniowie dziękują wszystkim, którzy umożliwili im zawieszenie plakatów na ścianach czy szybach wystawowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group