Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9670
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków, Ścięgny: Inwestycje bez opóźnień

Niedziela, 24 listopada 2019, 13:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 listopada 2019, 6:47
Autor: WAC
Zgodnie z harmonogramem postępują prace przy budowie nowych remiz strażackich w Ścięgnach i Miłkowie.

W przypadku Miłkowa remiza ma już elewację zewnętrzną i prace koncentrują się wewnątrz obiektu – informuje zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Zakończył się już montaż instalacji elektrycznej i wodno – kanalizacyjnej. Obecnie kładzione są tynki. Wkrótce rozpocznie się układanie płytek. W Ścięgnach obiekt jest gotowy w stanie surowym i obecnie kończą się prace przy jego elewacji zewnętrznej. Zimą budowlańcy przeniosą się do wnętrz.

Wartość obu inwestycji to około 6 milionów złotych. Środki te pochodzą z budżetu samorządu. Aby je pozyskać zdecydowano się na emisję obligacji. Prace mają zakończyć się w czerwcu 2020 roku.

W Ścięgnach wielofunkcyjny obiekt użyteczności publicznej jest budowany od podstaw. Pod jednym dachem mają w nim funkcjonować trzy instytucje: filia Gminnej Biblioteki Publicznej, świetlica wiejska oraz OSP. Budynek stanie w pobliżu miejscowego boiska orlik. W Miłkowie na potrzeby nowej remizy strażackiej i ośrodka zdrowia jest adaptowany obiekt dawnego Zakładu Usług Komunalnych. Dodajmy, że oba budynki mają być w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group