Poniedziałek, 22 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Inwestycja w ekologię za… 20 mln zł [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Mo–Ja 1 min czytania

Umowę na budowę sortowni surowców wtórnych w Lubawce oraz punktu i zaplecza socjalno–technicznego w Kamiennej Górze podpisano 29.10. Inwestycje zostaną zrealizowane na zlecenie lubawskiej spółki Sanikom przez firmę EGBUD z Bogatyni.

reklamy
reklamy

Inwestycje są tylko częścią projektu, który będzie kosztował około 20 mln zł. Prawie połowa wartości zadania (9,6 mln zł) zostanie sfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, uzyskanych przez spółkę Sanikom w Lubawce.

- To kolejny etap rozbudowy systemu selektywnej zbiórki odpadów, odbioru i unieszkodliwiania odpadów komunalnych w Środkowosudeckim Regionie Gospodarki Odpadami. Powstaną również w Jaworze i Pielgrzymce stacje przeładunkowe odpadów. Dodatkowo w Jaworze wybudujemy podobny do kamiennogórskiego punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych – tłumaczy Andrzej Wojdyła, prezes spółki Sanikom, działającej na terenie 17. dolnośląskich gmin.

W Lubawce już funkcjonuje nowoczesny Zakład Unieszkodliwiania Odpadów. Rocznie może przetworzyć około 63 tys. ton odpadów komunalnych. Aby spełnić unijne normy, zaledwie 20 proc. odpadów powinno trafiać do składowania. Zaplanowane w realizowanym etapie inwestycje usprawnią działanie całego systemu.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka