Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5952
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Inwestycja w ekologię za… 20 mln zł

Niedziela, 3 listopada 2013, 8:04
Aktualizacja: 8:14
Autor: Mo–Ja
Region: Inwestycja w ekologię za… 20 mln zł
Fot. Mo–Ja Multimedia
Umowę na budowę sortowni surowców wtórnych w Lubawce oraz punktu i zaplecza socjalno–technicznego w Kamiennej Górze podpisano 29.10. Inwestycje zostaną zrealizowane na zlecenie lubawskiej spółki Sanikom przez firmę EGBUD z Bogatyni.

Inwestycje są tylko częścią projektu, który będzie kosztował około 20 mln zł. Prawie połowa wartości zadania (9,6 mln zł) zostanie sfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, uzyskanych przez spółkę Sanikom w Lubawce.

- To kolejny etap rozbudowy systemu selektywnej zbiórki odpadów, odbioru i unieszkodliwiania odpadów komunalnych w Środkowosudeckim Regionie Gospodarki Odpadami. Powstaną również w Jaworze i Pielgrzymce stacje przeładunkowe odpadów. Dodatkowo w Jaworze wybudujemy podobny do kamiennogórskiego punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych – tłumaczy Andrzej Wojdyła, prezes spółki Sanikom, działającej na terenie 17. dolnośląskich gmin.

W Lubawce już funkcjonuje nowoczesny Zakład Unieszkodliwiania Odpadów. Rocznie może przetworzyć około 63 tys. ton odpadów komunalnych. Aby spełnić unijne normy, zaledwie 20 proc. odpadów powinno trafiać do składowania. Zaplanowane w realizowanym etapie inwestycje usprawnią działanie całego systemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group