Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 8819
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Inwestorzy ze Świnoujścia chętni do inwestowania w Jeleniej Górze?

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Piątek, 8 czerwca 2012, 9:20
Aktualizacja: 9:20
Autor: Angela
W minionym tygodniu przedstawiciele Jeleniej Góry gościli w Świnoujściu, gdzie zaprezentowali ofertę inwestycyjną miasta. Dla tamtejszych przedsiębiorców okazała się ona na tyle korzystna, że w najbliższym czasie planowana jest rewizyta, podczas której zainteresowani współpracą chcą obejrzeć jeleniogórskie tereny.

Inwestorów ze Świnoujścia kusi przede wszystkim cena, która w stolicy Karkonoszy jest o wiele niższa niż w nadmorskich miejscowościach. Inwestycje w Jeleniej Górze mają być też dla nich pewnym zabezpieczeniem.

- Zaprezentowaliśmy w Świnoujściu naszą ofertę inwestycyjną – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry. – Spotkała się ona z żywym zainteresowaniem kilkudziesięciu zgromadzonych przedsiębiorców, także dlatego, że ceny gruntów w tej miejscowości przekraczają znacząco ceny nieruchomości w Jeleniej Górze, a zagęszczenie budownictwa służącego wypoczynkowi nad morzem jest już tak duże, że niektórzy właściciele apartamentowców czy hoteli zaczynają obawiać się przesilenia w tym cyklu. Z punktu widzenia ostrożnego inwestora chcą rozważyć, czy nie byłoby korzystne zbudowanie – dla równowagi w Jeleniej Górze, czy okolicach – obiektu sanatoryjno-wypoczynkowego, żeby w sytuacji jakiegoś nadmorskiego kryzysu nie ponieść dramatycznej straty – dodaje prezydent M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~~wow 8-06-2012 9:51
Complex niech już nie udaje, że potrafi ekonomicznie myśleć. Co z rozszerzeniem strefy ekonomicznej, parkiem technologicznym, inkubatorami przedsiębiorczości, itd. O SKM też complexowo zapomniał jak i o wszystkich wyborczych obietnicach! Tylko gadanie, gadanie, gadanie
~12sqandal 8-06-2012 9:59
i żeby się czasami nie napili wody słonej w tej Jeleniej Dziurze
~Nostradam017 8-06-2012 9:59
Ani Prezydent Marcin Zawiła, ani Rada Miejska nie przedstawili żadnej nowej koncepcji turystycznej wartej odnotowania. Kontynuują tylko to co zaczął prezydent Obrębalski. Rozumiem że należy ukończyć inwestycje zaczęte przez poprzedników, ale czas przedstawić swoje koncepcje, tymczasem takie się nie pojawiają. Informuję STARUSZKÓW że OBECNIE TURYSTYKA oznacza coś kompletnie innego niż ZWIEDZANIE STARYCH KAMIENICZEK i pięknych Parków. Turystyka w 21 wieku ma charakter AKTYWNEGO WYPOCZYNKU, od turystyki rowerowej, przez różnego rodzaju parki linowe, pola paintball ... po sporty extremalne. Na takie inwestycje czekają nie tylko TURYŚCI, ale też mieszkańcy miasta! Trzy fontanny obok siebie (park zdrojowy) to jeszcze nie ATRAKCJA TURYSTYCZNA, wybudujcie 333 fontanny obok siebie! To będzie coś!!!
~Viktor z Polski 8-06-2012 10:21
Nostradamus, ty przypadkiem nie jesteś Vikusia z Niemiec pod zmienioną ksywą?? Bo też coś za bardzo się wymądrzasz... Trzeba będzie utrzeć ci nosa:-)
~DIONIZY 8-06-2012 10:25
Niech budują i otwierają. Grunt żerby to się nie konczyło tak jak nasze solidne jeleniogórskie galerie handlowe
~kpina 8-06-2012 10:51
W pełni się zgadzam z Dionizym! I co z tego że budują skoro po wybudowaniu obiekty stoją puste. Przykład: Galerie - jedna ukończona w pażdzierniku 2011 stoi nadal pusta, pewnie nie ma najemców (skoro do tej pory żaden najemca nie przystosowuje stoiska do swoich potrzeb), druga galeria działajaca już drugi rok zamiast zapełniać się stoiskami - jest ich coraz mniej - zwija sie kolejno jedno po drugim. A na stronie internetowej galerii szumnie od prawie dwóch lat jest napisane : ten obiekt jeszcze nie gotowy wkrótce otwarcie.
goscniedzielny 8-06-2012 10:55
No Zawiła, Prezydencie mój, jestem zszokowany Twoją wiedzą ekonomiczną. A już zapewnienie, że inwestycje tutaj może być zabezpieczeniem dla kogoś są futurystyczne :) Czyż nie wystarczy spojrzeć fakt, który mówi o tym ,iż w przeciągu ostatnich 5 lat wartość nieruchomości w mieście Jelenia Góra drastycznie zmalała, gdzie w tym samym czasie wartość nieruchomości choćby we wspomnianym Świnoujściu ciągle rosła! No nawet magister po KUL jest w stanie zauważyć to, że jeśli coś kosztowało 100 a teraz kosztuje 70 to wartość tego nie rośnie. A teraz do Inwestorów ze Świnoujścia: Wstrzymajcie się z zakupami gruntów teraz, za dwa trzy lata, ich wartość w JG będzie równa tym obecnym z Leśnej czy Mirska... znaczy wartość gruntów się urealni dzięki działaniom obecnej władzy :)
~Viktor exTraktor z Polski 8-06-2012 11:19
Tak, Nostradamusiku... Właśnie tak... Grożę ci, bo jestem groźny i drży przed mą groźną postacią wszelkie zastraszone postaci... Jedynie ino tę jedną radość wyrażam, iż nie przyszło mi być zwolennikiem popieranej przez cię frakcji politycznej, a to mnianowicie rozumicie temu, ponieważ głupio bym się czuł ze świadomością, iż w tej samej grupie, w której bym stał, znajdują się i wstyd mi przynoszą takie odpadki, jakoż twoja osoba... Ponadto cieszy mnie, iż jako Nostradamus, to ty już na tym forum nie wystąpisz, kameleonie007 :-)
~helpik 8-06-2012 11:34
Mamy Beatę, był niedawno Tomek i sukces są inwestorzy!
~joy 8-06-2012 14:37
Nostradam017 dodajmy, że kontynuują te inwestycje nieudolnie. Bo kredyty na te inwestycje dawno przez poprzedników wzięte a końca realizacji nie widać... A swoją drogą jak Ci INWESTORZY przyjadą i zobaczą ten smutek i rozpacz to ciekawe czy będą chcieli tu choć złotówkę zainwestować.
~er 8-06-2012 15:05
To już Pan Complex nie może się napić w Jeleniej Górze. Byłoby taniej dla podatników.
~Aaa 8-06-2012 16:02
No to kiedy zrobisz takie przejscie przez tory pod estakadą jak widziałes w Śwnoujsciu,p.zawila.Działaj,masz pole do popisu.tutaj zawsze strach przed policją.Tam ludzie legal przechodzą.
~jelgór 8-06-2012 21:11
ja bym chciał taki promik jak mają w świnoujsciu, by sobie pomykał po zbiorniku sosnówka... a tak poważnie, pomysł dobry, oby wypaliło z inwestorami
Nοstradamus 8-06-2012 21:44
08-06-2012 11:19 | ~Viktor exTraktor z Polski - Ależ Ty chłopie burak jesteś. ZHAKOWAŁEM Ci konto, z powrotem mam swojego nicka. Co Ty na to? :-) Zaraz zhakuje Ci wszystkie inne konta i będę pisał na forum używając Twojego nicka, przcież nie jest zastrzeżony w UP. Pasuje Ci to? Chcesz takiej wojny?
~THX1138 8-06-2012 22:03
a rzecz najważniejsza w tym wszystkim czyli: SZYBKIE BEZPOŚREDNIE POŁĄCZENIE KOLEJOWE ZE ŚWINOUJŚCIEM JEST ???????
~Wild Darius 8-06-2012 22:56
No, grunty już przygotowują, przy krakowskiej.
~ 10-06-2012 13:49
Skoro miasto ma srodki na inwestowanie w Swinoujsciu, dlaczego tam a nie w miescie? Znow pachnie prywata i obrywami z wplywow. Tutaj chociaz ludzie widza na co ida pieniadze miasta i jaki jest postep w inwestycjach. Tam, cicho sza! nikt nie sledzi, nie widzi, okazja by bic pieniadze bo do wyborow nie tak daleko. Grunt do nachapac tyle by starczylo na spokojna starosc i zabezpieczenie bliskich czyli dzieci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group