Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 2504
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Inwestor galerii przy Kilińskiego żąda od Miasta pieniędzy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 listopada 2013, 8:31
Aktualizacja: Wtorek, 5 listopada 2013, 7:21
Autor: Angela
Fot. Angela
Przed sądem toczy się spór Miasta z firmą Parkridge, która miała wybudować Focus Park przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze, a w rzeczywistości przez lata tylko mamiła mieszkańców i władze stolicy Karkonoszy swoimi planami. Obecnie żąda od Miasta zwrotu swoich kosztów.

- Zażądano od nas zwrotu poniesionych nakładów – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – My tego nie kwestionujemy, bo rzeczywiście były tam przekładane przyłącza, budowana była kanalizacja i wykonano kilka innych prac. By móc ustalić te wszystkie wzajemne roszczenia, biegli wycenili wszystkie koszty. Po drugiej stronie są nasze należności wynikające z kar umownych. Mamy tam mały problem, bo skrawek tego gruntu jest własnością tej firmy, a pozostały teren jest dzierżawą, ale moje stanowisko jest takie, by rozliczyć co jest do rozliczenia, odzyskać to co nam się należy i na koniec ponownie przejąć ten teren – dodaje M. Zawiła.

Przypomnijmy, mimo że przez wiele miesięcy przedstawiciel firmy Parkridge zapewniał władze Miasta, że inwestor ma tylko chwilowe kłopoty finansowe przez ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, a inwestycja będzie zrealizowana w terminie, na placu przy ul. Kilińskiego od lat rosną krzaki. Jedynymi krokami, które zostały podjęte przez firmę Parkridge było przełożenie sieci wodnej, elektrycznej i telekomunikacyjnej.

W 2010 roku Parkridge zlecił też podwykonawcy, prowadzącemu rewitalizację kanału Młynówka, wybudowanie mostku łączącego ul. Kilińskiego z Osiedlem Robotniczym. Prace jednak stanęły, bo Parkridge nie wywiązywał się z płacenia za wykonaną usługę.

Od połowy 2011 roku inwestor zniknął i przestał odbierać telefony oraz odpisywać na korespondencję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group