Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9015
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inwazja marketów

Środa, 5 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 5 lipca 2006, 13:25
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Inwazja marketów
Fot. Arek
Z góry wygląda jak wielka piaskownica. Jesienią wyrośnie tu kolejne handlowe centrum na osiedlu Zabobrze. Mowa o terenie między ulicami Bacewicz i Elsnera, na którym jeszcze do niedawna była łąka.

Wprawdzie na placu budowy teraz niewiele się dzieje, lecz inwestor zapewnia, że prace ruszą pełną parą. Póki co zrównano teren i wylano część fundamentów.
Powstanie tam tak zwany skwer handlowy o powierzchni dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Będzie się różnił od tradycyjnych hipermarketów.
Oprócz dużego sklepu znajdzie się tam galeria handlowa z małymi stoiskami.

Niezadowoleni z takiego rozwiązania są handlowcy, którzy kilka lat temu zainwestowali w budowę widocznych na dużym zdjęciu kamieniczek i pawilonów, w których urządzili sklepy różnych branży. – Taka konkurencja nas dobije – powiedział jeden z handlowców.
Na protesty już za późno: inwestor otrzymał zgodę na budowę pięć lat temu, a wcześniej radni przyjęli plan zagospodarowania przestrzennego osiadle.

Kiedy małe sklepy powstawały, ta część Zabobrza była niemal handlową pustynią. Później pojawił się hipermarket, w ubiegłym roku wyrosły kolejne dwa spore sklepy: jeden w bezpośrednim sąsiedztwie.
– Zabobrze jest przeinwestowane, a w innych częściach Jeleniej Góry, choćby w Cieplicach, takich obiektów brakuje – sądzą mieszkańcy uzdrowiskowej części miasta, którzy większe zakupy robią… właśnie na Zabobrzu.

Teraz drobni handlowcy obserwują wyraźny spadek zysków. Choć osób, które robią zakupy właśnie w małych sklepach, nie brakuje. Analogiczne obawy istniały przed budową marketu przy ul. Głowackiego.
– Na pewno obroty są mniejsze, lecz mamy stałych klientów, którzy przyzwyczaili się do zakupów w naszym sklepie i nie lubią wędrówek pośród półek w markecie – powiedzieli nam właściciele okolicznego sklepu spożywczego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group