Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2474
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inwalidzi wzroku o planach na przyszły rok

Niedziela, 1 grudnia 2013, 10:40
Aktualizacja: 14:36
Autor: KSON
Na swoim ostatnim w tym roku spotkaniu członkowie Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku w Jeleniej Górze w mówili o perspektywach i planach. Nadal będą wycieczki krajoznawcze „Z kijkami po zdrowie i radość”. Ale nie tylko…

- Planujemy także - mówi Mirosława Jośko, sekretarz SIW, rowerowych wyprawy na tandemach , które umożliwiają inwalidom wzroku wspólne z osobami dobrze widzącymi rowerowe rajdy. - Planujemy również zorganizowanie sekcji strzelectwa sportowego przy użyciu odpowiednich karabinków. W tej dyscyplinie sportu rozgrywane są nawet mistrzostwa świata – dodaje.

Kontynuowane będą wyjazdy grupowe do Opery Wrocławskiej i Operetki Wrocławskiej w ramach Klubu Melomana.

- Myślimy już o wiosenno-jesiennym wypoczynku członków naszego stowarzyszenia, między innymi nad polskim morzem w ramach turnusów rehabilitacyjnych, jak również w Hiszpanii w ramach wspieranego przez rząd Hiszpanii programu „Seniorzy do słońca”. Program ten na listopadowym naszym spotkaniu zaprezentował niezwykle interesująco Marian Sajnog, znany alpinista, ratownik GOPR, specjalista od ratownictwa w katastrofach górskich, przewodnik sudecki, jachtowy sternik morski – opowiada Mirosława Jośko.

- Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku, które ma swoją siedzibę w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze, przy ul. Osiedle Robotnicze 47 A. Dyżury pełnią członkowie Zarządu SIW w każdy wtorek i piątek w godzinach od 10.00 do 16.00. Można kontaktować się również telefonicznie pod numerem bezpłatnej infolinii 800 700 025 lub e-mailem: biuro@kson.pl - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group