Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6335
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Inwalidzi wzroku na kolejnej wyprawie z Crossem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 10 września 2014, 8:15
Aktualizacja: 8:26
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
W ostatni weekend sierpnia, ponad 20–osobowa grupa inwalidów wzroku i ich sympatyków, wzięła udział w wyprawie do Wodospadu Kamieńczyka. Trasę z dolnej stacji wyciągu do wodospadu pokonali pieszo z kijkami nordic walking.

Kijki w przypadku słabego wzroku to dodatkowy element bezpieczeństwa, co na pełnej kamieni trasie do wodospadu ma bardzo duże znaczenie. Mimo kłopotów, wszystkim udało się zejść po stromych schodach na platformę pod ten najwyższy w Sudetach wodospad.

Klub Nordic Walking Cross, działający od dwóch lat przy Stowarzyszeniu Inwalidów Wzroku, liczy 15 osób, ale do organizowanych wycieczek dołączają inni pasjonaci kijków. Choć była to ostatnia, kończąca sezon letni wyprawa Crossu to imprezy inicjowane spontanicznie będą nadal organizowane.

Informacji w tej sprawie można zasięgnąć w każdy wtorek i piątek od godziny 10.00 do 15.00 w siedzibie SIW przy ulicy Osiedle Robotnicze 47a w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 10-09-2014 12:31
Więcej tam sympatyków, niż inwalidów.
~gluś 10-09-2014 12:45
w każda sobotę prężnie działające koło Amazonek wędruje po okolicy, co tydzień PTTK organizuje rajd na raty, zarząd Rolskiego Zw. Emerytów i oraz Karkonoski Uniwersytet Trzeciego Wieku cyklicznie organizują wycieczki po okolicach a jakoś redaktorzy Jelonki o tym nie są skorzy napisać a szkoda
~cyklista 10-09-2014 19:32
Brawo! Niedaleka, łatwa wycieczka, ale co najważniejsze - Z POSZANOWANIEM PRZEPISÓW PRAWA I ZASAD BEZPIECZEŃSTWA ! I o to chodzi. Niestety, tego nie są w stanie zrozumieć niektórzy szаjbusi z TIK, którym mózgi wywiało na rowerkach. Ciekawe czy tu też obrzucą błotem "konkurencję" wobec ich własnych rajdów po górach organizowanych z notorycznym łamaniem prawa.
~ 10-09-2014 22:59
sport to zdrowie :) dotleniaja plucka nowym sportem,ale czy oczyszczaja sie z wolnych rodnikow ktore sa w powietrzu i gromadza sie w organizmie powodujac rozne chorubska? na pewno nie ,bo o tym nic nie wiedza a szkoda :(
~Sceptyk 11-09-2014 12:11
łatwiej przegonić ślepych po górach (może ktoś spadnie) niż leczyć. Ordynator szpitala wyznacza średnio 7 letni czas oczekiwania na zabieg zaćmy tak że Fundusz oszczędza znacznie. Lepsza wycieczka niż zabieg i możliwość powrotu do normalnego życia. Co za dziwny kraj.
~też inwalida 11-09-2014 20:58
Ludzie, jak zwykle potraficie tylko narzekać! Źle że poszli w góry? Bardzo dobrze, to przecież też jest forma leczenia. Poza tym to dobrze, że człowiek nie siedzi w domu na starość, tylko przebywa między ludźmi. Leczenie oczywiście swoją drogą, na pewno jest zapewnione i wycieczki nie odbywają się jego kosztem. Brawa dla organizatora za taki sposób zapewnienia spędzania czasu inwalidom!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group