Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8528
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzcińsko: Intergracja seniorów

Środa, 1 maja 2019, 9:17
Aktualizacja: Czwartek, 2 maja 2019, 11:04
Autor: WAC
Trzcińsko: Intergracja seniorów
Fot. użyczone
W świetlicy w Trzcińsku kilka dni temu odbyło się pierwsze integracyjne spotkanie seniorów z gminy Janowice Wielkie, w ramach projektu "Seniorze, dołącz do nas!".

Impreza integracyjna, która odbyła się w gościnnej świetlicy w Trzcińsku, zdaniem jej uczestników, była bardzo udana. Wystąpili: zespół Bolczowianie, a także Andrzej Dudziak - z kabaretu Bella Mafia. Muzyka, taniec i wspólne śpiewy okazały się świetnym sposobem na integrację. Po czterech godzinach wspólnej zabawy uczestnicy bardzo zadowoleni wracali z Trzcińska.

Nasze Stowarzyszenie rozpoczęło realizację projektu w kwietniu, dzięki dotacji Województwa Dolnośląskiego w ramach programu na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego – mówi koordynatorka projektu, prezes Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości Krystyna Pisarska. - Pomysł powstał podczas rozmów z Gminną Radą Seniorów. Członkowie Rady chcą zintegrować najstarszych mieszkańców naszej gminy, co pozwoli podejmować działania ułatwiające życie seniorów. Rozwój wspólnoty seniorów w gminie oraz integracja wewnątrz i międzypokoleniowa to najważniejsze cele projektu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do udanej imprezy w Trzcińsku: zespołowi Bolczowianie i Andrzejowi Dudziakowi za oprawę muzyczną, Radzie Sołeckiej Trzcińska za udostępnienie świetlicy, piękną dekorację i poczęstunek: Mirosławie Miśta, Izabeli Fabiańskiej, Helenie Swachta, Elżbiecie Neczaj, Zofii Dul, Jolancie Wilczyńskiej, Irenie Dudziak, Krystynie Serwaczak, Agacie Brodziak za przygotowanie pysznego poczęstunku - ciast, sałatki oraz smalcu. Dziękujemy również Bartkowi Miśta za obsługę sprzętu nagłaśniającego.

Kolejne spotkanie odbędzie się 9 maja w świetlicy w Janowicach. Później seniorzy mają zaproszenie na dwie imprezy z okazji Dnia Matki - 17 maja w Trzcińsku i 18 maja w Wieży Widokowej w Radomierzu. Informacje nt. udziału w projekcie, dowozu i innych szczegółów można uzyskać pod numerem tel. 661 172 475.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group