Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6555
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 11 lipca 2020, 9:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lipca 2020, 10:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 pierwsze miejsce w głosowaniu mieszkańców zdobył projekt Interaktywnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej, który znajdzie się na poddaszu siedziby Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Sokoliki.

W przetargu ogłoszonym przez Miasto Jelenia Góra jako wykonawcę wybrano firmę COMTV.pl Produkcja TV i Filmowa z Chorzowa, a koszt inwestycji to 499 tys. zł. Przedmiot zamówienia zrealizowany jest poprzez opracowanie aranżacji multimedialnej, a następnie opracowanie dokumentacji projektowej na jej podstawie, wykonanie robót budowlanych dostosowujących pomieszczenie do wykonanej aranżacji i dokumentacji. Końcowym etapem ma być dostawa i montaż urządzeń audiowizualnych oraz uruchomienie interaktywnego centrum edukacji.

Zostanie wydzielone (np. przy użyciu lekkich ścian działowych) pomieszczenie główne ze Ścieżką Bezpieczeństwa, podzieloną na 4 sektory tematyczne, łazienka oraz szatnia dla dzieci i młodzieży. W całym pomieszczeniu wykonana zostanie instalacja elektryczna, audio i IT oraz centralne ogrzewanie. Termin realizacji zadania określono do 7 grudnia 2020 roku, jednak komendant Państwowej Straży Pożarnej zakłada, że uda się zakończyć inwestycję do końca września.

Kończą się roboty budowlane, a za chwilę zacznie się aranżacja pomieszczeń. Planowane jest to na koniec września i myślę, że w nowym roku szkolnym - jeśli nie przeszkodzi nam pandemia - to najpóźniej od października chcemy uruchomić centrum - powiedział st. bryg. Radosław Fijołek. - Będzie tam ścieżka dydaktyczna. Będą stanowiska w zakresie bezpieczeństwa w lesie, nad jeziorem, pomieszczenia mieszkalne, zagrożenie czadem, sytuacja z wypadkiem drogowym - to będzie bardzo ciekawa oferta, szczególnie dla klas I-III szkół podstawowych - dodał komendant PSP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Sympatyk 11-07-2020 20:57
Edukacja dzieciaczków w tym temacie to strzał w dziesiątkę. Oby więcej takich inicjatyw. Szczególnie że to z Budżetu Obywatelskiego
~Pięknie i Superaśnie 12-07-2020 1:34
No to jeszcze zdejmijcie z podłogi te super palne płyty OSB zanim położycie na tym wykładzinę.
~ 13-07-2020 7:26
Sami sobie zrobią odbiór techniczny i wszystko na bank będzie ok !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group