Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 13995
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracyjne jasełka w „Okrąglaczku”

Środa, 10 stycznia 2018, 7:17
Aktualizacja: Czwartek, 11 stycznia 2018, 5:48
Autor: WAC
Jelenia Góra: Integracyjne jasełka w „Okrąglaczku”
Fot. WAC
Wiele radości i uśmiechu dostarczyły dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ul. Grottgera jasełka w wykonaniu przedszkolaków z grupy Krasnale w Miejskim Przedszkolu nr 27 „Okrąglaczek”.

Mali artyści zaprezentowali swoim gościom pełne humoru przedstawienie według tekstu Adama Szafrańca „Jasełkowa łezka - humoreska”. Poza znanymi z tradycyjnych jasełek postaciami, jak Maryja, Józef, pasterze, aniołowie, Trzej Królowie na scenie wystąpiły też myszki oraz kot. Sześciolatki zaprezentowały spory talent aktorski i po zakończeniu przedstawienia zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Współpraca pomiędzy obiema placówkami została nawiązana wiosną ubiegłego roku, z inicjatywy mamy jednej z dziewczynek uczęszczających do „Okrąglaczka”, która pracuje w placówce na Grottgera. Wtedy to rodzice dzieci z przedszkola wystąpili z przedstawieniem „Rzepka” dla podopiecznych ośrodka.

– Myślimy, że w przyszłości uda nam się wystawić wspólną małą formę teatralną, w której dzieci z obu placówek wystąpią razem – mówi Małgorzata Bartecka z MP nr 27 w Jeleniej Górze. - Uważam, że tego typu doświadczenia są bardzo ważne i ciekawe dla maluchów z mojej grupy. Ważne, żeby wiedziały, że nie tylko zdrowe dzieci żyją na świecie. Żeby się z tym oswajały i później nie reagowały w sposób, jaki nie powinny.

- Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy stale współpracuje z wieloma instytucjami oświatowymi i kulturalnym: poradnią psychologiczno-pedagogiczną, Książnicą Karkonoską, Muzeum Karkonoskim, BWA, itp. - mówią nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. - Od niedawna do tego grona dołączyło Miejskie Przedszkole nr27. Dzieci uczęszczające do naszej placówki uzyskują wielospecjalistyczną pomoc dostosowaną do ich potrzeb i możliwości. Jest tu pedagog, psycholog, logopedzi, specjaliści z zakresu arteterapii, muzykoterapii, integracji sensorycznej, gimnastyki korekcyjnej. Przy ul. Grottgera 1 mamy sześć grup przedszkolnych i dziewięć szkolnych. Na miejscu dzieci zdobywają niezbędne umiejętności z zakresu samoobsługi, usprawniają motorykę małą i dużą, uczą się jak radzić sobie z emocjami, nabywają wiedzę o otaczającym je świecie, poznają normy społeczne, a do tego niezbędna jest integracja ze środowiskiem. Bardzo cieszymy się ze współpracy z przedszkolakami z "Okrąglaczka". Myślę, że przyniesie to obopólną korzyść – podkreślają nauczyciele.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group