Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5487
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracyjna rywalizacja

Niedziela, 20 października 2019, 8:17
Aktualizacja: Sobota, 26 października 2019, 14:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Integracyjna rywalizacja
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (19 października 2019 r.) w hali im. Jerzego Szmajdzińskiego Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, odbył się VII Turniej Integracyjny w Siatkówce na Siedząco.

Za nami siódma edycja turnieju integracyjnego, który tym razem odbył się w nieco mniejszej obsadzie, ale ci, którzy przybyli - bawili się doskonale. Po oficjalnym otwarciu doszło do meczu pokazowego, w którym rywalizowały mieszane składy złożone z Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa oraz drużyny samorządowców (radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry wraz z urzędnikami - zastępcami prezydenta miasta).

Jak podkreślali organizatorzy, wyniki były sprawą drugorzędną, ale emocji nie brakowało. Najważniejsza była wspólna zabawa i aktywne spędzanie czasu. Siatkówka na siedząco nie jest łatwą dyscypliną dla osób, które na co dzień nie zmagają się z niepełnosprawnością, ale każdy dawał z siebie wszystko i można stwierdzić, że wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, choć poniżej prezentujemy klasyfikację końcową, która - jak już wspominaliśmy - miała znaczenie drugorzędne.

Dzieci:
1. Warsztaty Terapii Zajęciowej Kowary
2. Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa
3. Dom Dziecka Szklarska Poręba.

Dorośli:
1. Termy Cieplickie
2. Miasto Jelenia Góra
3. Urząd Skarbowy.

Organizatorem turnieju była Fundacja Cud, która przy wsparciu Urzędu Miasta i naszej paraolimpijki Lucyny Kornobys po raz kolejny zorganizowała zawody o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group