Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2704
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracja z MOPS

Poniedziałek, 18 czerwca 2018, 8:57
Aktualizacja: Czwartek, 21 czerwca 2018, 13:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Integracja z MOPS
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz siódmy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował w Jeleniej Górze festyn integracyjny pod hasłem: „Walka z dyskryminacją osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym”. Przedstawiciele 44 organizacji i partnerów bawili się na Placu Piastowskim i w Parku Zdrojowym.

W trakcie festynu odbyły się liczne występy artystyczne i pokazy. Daniel Sielski recytował własne wiersze, wystąpiła grupa taneczna Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, pokaz kravmagi, a także występy przedszkolaków z Miejskich Przedszkoli Nr 11 „Krasnala Hałabały”, 27 „Okraglaczek”, Miejskie Integracyjne Przedszkole Nr 14 i Niepublicznego „Król Maciuś”. Ponadto wystąpił zespół śpiewaczy Szklarki, zespół wokalny Agat, zespół Sokolik oraz Sachiel. Można też było obejrzeć spektakl „Czerwony kapturek” w wykonaniu rodziców ze Szkoły Podstawowej Nr 13.

Wśród przybyłych organizacji i firm, które na swoich stoiskach prezentowały przedmiot swojej działalności były przede wszystkim te, które pracują w obrębie niedostosowania i wykluczenia społecznego.

- Organizacje te uczestniczą z nami w festynie już po raz siódmy - podkreślił Wojciech Łabun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Idea od początku była taka, aby w jednym miejscu i czasie spotkało się jak najwięcej osób i instytucji, dla których problemy osób zagrożonych niedostosowaniem i wykluczeniem nie są obce - dodał dyrektor.
- Impreza miała cele informacyjne, edukacyjne, ale i rozrywkowe - podkreślali organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group