Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6947
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracja w "Ósemce"

Niedziela, 17 czerwca 2018, 10:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 czerwca 2018, 10:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Integracja w "Ósemce"
Fot. Przemek Kaczałko
W Szkole Podstawowej Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się festyn rodzinny, podczas którego każdy z uczestników mógł znaleźć coś ciekawego. Liczne występy artystyczne, gry i zabawy, konkursy oraz atrakcje przygotowane przez przyjaciół placówki sprawiły, że zabawa była przednia.

Wśród atrakcji znalazły się: pokaz kick-boxingu i karate Jeleniogórskiego Klubu Shidokan, występ niedowidzącej uczennicy Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim Klaudii Kwiecińskiej, a także uczniów ze studia piosenki Anny Szewczuk, Szkoły Muzycznej Yamaha, występy taneczne. Były też zawody sportowe, w tym mecz piłki nożnej kobiet "Razem wygrywamy z rakiem piersi", w którym nauczycielki z dyrektorką "Ósemki" na czele, zmierzyły się z mamami. Ponadto świetna zabawa była przy rodzinnym torze przeszkód, w miasteczku ruchu drogowego czy jazda konna dzięki Stajni Dziwiszów oraz wizyta kucyka ze Stajni Rybnica.

W tego typu imprezach nie zabrakło służb (straż miejska, Ochotnicza Straż Pożarna z Wiejskiej), było znakowanie rowerów przez policję, a także prezentacja wozu PWiK Wodnik, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, zabawy z chustą, rzut kaloszem czy gra w bulle z TKKF Orle. W budynku szkoły znalazło się stoisko biblioteki i loteria fantowa.

Jak podkreślają organizatorzy, festyn jest organizowany, aby pomóc dzieciom.

- Zbieramy pieniądze na półkolonie dla dzieci z uboższych rodzin - powiedziała Anna Jasek, nauczycielka z SP 8. - Wiele osób i instytucji nam pomaga charytatywnie, poświęcając swój czas prywatny. Jesteśmy tutaj dla dzieci - dodała A. Jasek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
736
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group