Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 5551
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Integracja pokoleń w Janowicach Wielkich

Czwartek, 9 listopada 2017, 12:45
Aktualizacja: Piątek, 10 listopada 2017, 10:04
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Integracja pokoleń w Janowicach Wielkich
Fot. Organizator
Pomysł trzech pań związanych ze świetlicą wiejską „Rudawy”: Krystyny, Ireny oraz Sonii, a polegający na organizacji międzypokoleniowych warsztatów rękodzielniczych zyskał uznanie komisji oceniającej projekty w ramach konkursu Dolnośląskie Małe Granty.

Konkurencja była ogromna, bowiem na konkurs wpłynęło 470 wniosków, a tylko 44 projekty otrzymały dotację na krótkie, miesięczne działania. W gronie tych nielicznych znalazła się janowicka inicjatywa pn. „Międzypokoleniowy Kalejdoskop Umiejętności” i otrzymała dofinansowanie w wysokości 2100 złotych.

W ramach projektu, który będzie realizowany w świetlicy wiejskiej „Rudawy” planowane jest przeprowadzenie czterech warsztatów rękodzielniczych. Na piątym spotkaniu uczestnicy projektu będą się uczyć atrakcyjnego pakowania wytworzonych rękodzieł. Wszystkie zajęcia poprowadzą społecznie mieszkańcy gminy Janowice Wielkie reprezentujący trzy pokolenia: młodzież, pokolenie rodziców oraz seniorzy. Wśród już zgłoszonych uczestników będą osoby w wieku od 4 do 90 lat.

Część rękodzieł, wykonanych podczas warsztatów projektowych zostanie przekazana na kiermasz, który odbędzie się 17 grudnia podczas tradycyjnego Spotkania Wigilijnego w janowickiej świetlicy.

Harmonogram działań zostanie podany w najbliższym czasie. Projekt jest realizowany w ramach programu „Dolnośląskie Małe Granty” Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group