Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 6156
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracja podczas Biegu Noworocznego

Środa, 1 stycznia 2020, 15:05
Aktualizacja: Piątek, 3 stycznia 2020, 10:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Integracja podczas Biegu Noworocznego
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz ósmy w Jeleniej Górze grupa miłośników aktywnego trybu życia postanowiła uczcić Nowy Rok wspólnym treningiem w ciągu ul. Konstytucji 3 Maja. Zarówno pogoda, frekwencja, jak i nastroje – dopisały!
Inicjatywa zrodziła się 8 lat temu, bo coraz więcej osób w Jeleniej Górze zaczęło biegać. Poznawaliśmy się na ścieżkach biegowych, więc powstał pomysł, żeby skonsolidować nasze środowisko. Nie poprzez bieg, gdzie jest opłata, tylko spotkać się, pobiegać razem, przywitać nowy rok - powiedziała Dagmara Owczarek, która od początku bierze udział w noworocznym bieganiu w Jeleniej Górze.
Pierwszy bieg to pomysł Roberta Gudowskiego i zasada jest taka, że co roku ktoś inny rzuca hasło - opowiada Wiesław Dul, jeden ze starszych uczestników Biegu Noworocznego, który wspomina, że pierwsza edycja zgromadziła około 20 osób, a 1 stycznia 2019 roku mimo niesprzyjającej pogody było ich ok. 40.
Zawsze jest co spalać i trzeba dobrze rozpocząć nowy rok, a przede wszystkim oczyścić głowę. Każdy, kto zmęczy się fizycznie - odpoczywa psychicznie - powiedział Krzysztof Zaleśny, nauczyciel wychowania fizycznego.

Tym razem pogoda dopisała, więc i frekwencja była znacznie wyższa.

Twoja reakcja na artykuł?

20
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group