Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2486
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Integracja na siedząco po raz czwarty

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 18 grudnia 2016, 9:06
Aktualizacja: Wtorek, 20 grudnia 2016, 8:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami IV edycja Turnieju Integracyjnego Siatkówki na Siedząco o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry. W sobotnich (17.12) zmaganiach w hali im. Jerzego Szmajdzińskiego w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej rywalizowało 12 zespołów, które podzielono na dwie kategorie: dorosłych oraz dzieci i młodzież.

W turnieju pojawiły się dwa nowe zespoły, które w dotychczasowych edycjach nie brały udziału. Były to Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze oraz Edukacyjne Centrum Diakonii we Wrocławiu i jak się okazało, szkoła dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ze stolicy Dolnego Śląska zaprezentowała wysokie umiejętności. To pokazuje, że turniej zatacza coraz szersze kręgi, a swój akces do kolejnej edycji zgłasza już służba zdrowia. - Mam „przecieki”, że fizjoterapeuci, pielęgniarki, lekarze chcą stworzyć drużynę. Myślę, że to byłoby fajne, bo na co dzień wszyscy razem walczymy o naszą sprawność – powiedziała Lucyna Kornobys, medalistka paraolimpijska w lekkiej atletyce.

Wśród uczestników były osoby, które od wielu lat grają w siatkówkę, ale przyznają, że odmiana tej dyscypliny na siedząco jest znacznie trudniejsza. - Największy problem sprawia poruszanie się na boisku i przestawienie się, bo można użyć trochę techniki, którą nabyło się na normalnej siatkówce, ale sposób poruszania się i współdziałania w drużynie jest inny - ocenił Marcin Florkowski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, którego lokalni kibice siatkówki znają z występów w ligowym zespole KS-u Jelenia Góra.

Zmaganiom siatkarzy przyglądał się wiceprezydent Piotr Paczóski. - Dzisiaj nie gram. Z racji funkcji kibicuję wszystkim, natomiast sercem jestem przy drużynie Urzędu Miasta – stwierdził zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - To jest niezwykle istotne, żeby poprzez sport integrować się. Najważniejszy jest sam udział - podkreślał wiceprezydent.

Zmagania w hali KPSW były niezwykle emocjonujące i każdy z uczestników na długo zapamięta integrację przy okazji rozgrywek siatkówki na siedząco. Poniżej prezentujemy wyniki obu kategorii oraz wyróżnienia indywidualne.

Drużyny dorosłych:
1. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Jeleniej Górze
2. Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze
3. Komenda Miejska Straży Pożarnej w Jeleniej Górze
4. Urząd Miasta w Jeleniej Górze
5. Termy Cieplickie w Jeleniej Górze
6. Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze
7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze

Drużyny dzieci i młodzieży:
1. Edukacyjne Centrum Diakonii we Wrocławiu
2. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jeleniej Górze
3. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowarach
4. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Jeleniej Górze
5. Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa w Jeleniej Górze.

Puchar dla najlepszej drużyny, ufundowany przez posłankę Zofię Czernow otrzymał zespół Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, natomiast puchar od Urzędu Marszałkowskiego dla najlepszej drużyny otrzymały debiutantki z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Do najlepszej szóstki turnieju zostali wybrani:
1. Joanna Czuchaj - MVP
2. Maja Stryk - najlepszy rozgrywający
3. Piotr Śmiech - najlepszy atakujący
4. Adam Nawrocki - najlepiej serwujący
5. Arek Maliszewski - najlepiej blokujący
6. Paweł Zubiel - najlepszy środkowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jg 18-12-2016 9:32
Super zabawa, wspaniała organizacja turnieju. Brawo!
~uczestnik 18-12-2016 9:41
oby więcej takich inicjatyw :)
~gluś 18-12-2016 9:44
fantastyczna sprawa :)
~fankalucynykornobys 18-12-2016 14:37
Lucyna Kornobys udowadnia nam wszystkim, że nie ma co się roztkliwiać nad drobnymi dolegliwościami, tylko trzeba żyć najlepiej i najmocniej, jak się da. Nawet jeżdżąc na wózku można pracować, zwiedzać cały świat, robić coś dobrego dla innych. Ta postać jest dla mnie wielką inspiracją, mam nadzieję, że dla innych też. Fanka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group