Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 6612
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Integracja muzyką, tańcem śpiewem

Sobota, 12 listopada 2011, 8:55
Aktualizacja: 8:56
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Integracja muzyką, tańcem śpiewem
Fot. Organizator
Pierwszy wieczór poetycko – muzyczny dla osób niepełnosprawnych zorganizowany przez Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych Pomocna Dłoń już za nami. Impreza miała miejsce w jeleniogórskim Orient Expressie

Tematem spotkania była jesień, nostalgia i przemijanie. Udział w nim wzięli członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych Pomocna Dłoń oraz młodzież z ZSO nr 1 w Jeleniej Górze.Aktor Teatru im C.K. Norwida Jacek Paruszyński, czytał poezję Wisławy Szymborskiej i księdza Twardowskiego, Tadeusz Siwek wprowadzał w melancholijny nastrój wieczoru ubarwiał monologami i śpiewał piosenki. Młodzież natomiast poza śpiewem i recytacją, zaprezentowała taniec nowoczesny.

- Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z tego rodzaju spotkania. Przy kawce i ciastku mogli posłuchać poezji jak również pośpiewać. Miłą niespodzianką było obdarowaniem każdego uczestnika różą. Takie spotkania są niezwykła integracją różnych środowisk z osobami niepełnosprawnymi. To pierwsza tego typu impreza kierowana do jeleniogórskiego środowiska osób niepełnosprawnych przez Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”, ale mam nadzieję, że nie ostatnia - mówi Teresa Adamowicz, prezes stowarzyszenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group