Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5431
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Informatyczne atrakcje w KPSW

Piątek, 27 stycznia 2017, 17:56
Aktualizacja: 17:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Informatyczne atrakcje w KPSW
Fot. Przemek Kaczałko
W Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej rozpoczął się cykl wykładów pod hasłem „Informatyka bez tajemnic”, była to też możliwość do zapoznania się ze sprzętem do gier, a już jutro (28.01) pierwszy z cyklu turniej CS:GO.

- Wykłady są skierowane głównie do studentów ETI, ale też do uczniów szkół średnich, np. „Elektronika” i „Mechanika” - powiedziała dr Beata Laszkiewicz z Wydziału Przyrodniczo-Technicznego KPSW. Prof. dr hab. inż. Bogdan Miedziński wygłosił wykład pt. „Wykorzystanie wybranych zjawisk fizycznych. Problemy eksploatacyjne aparatury łączeniowej i możliwości ich rozwiązania”, któremu przysłuchiwali się studenci kierunku Edukacja Techniczno-Informatyczna. Wcześniej, firma Modecom przedstawiła swoje produkty związane z technologią VR 3D, więc każdy mógł zapoznać się m.in. z "okularami", które są coraz bardziej popularne. - Pokazaliśmy naszą technologię VR, gogle do wirtualnej rzeczywistości, nowe zestawy gamingowe, klawiatury mechaniczne, myszki dla graczy – wymieniał przedstawiciel firmy Modecom.

Czy w czasach, kiedy młodzież za dużo czasu spędza przy komputerach takie gry coś wnoszą? - Wszystko zależy od tego jak gramy w te gry komputerowe – niektóre potrafią nauczyć nas odpowiedniej strategii, szybkiego podejmowania trudnych decyzji, natomiast jeżeli ktoś gra bezmyślnie to nie jest dobre – przyznała Beata Laszkiewicz.

Już w sobotę (28.01) startują eliminacje do głównego turnieju, który odbędzie się w ramach święta uczelni w czerwcu br. Kolejne zmagania, do których można się jeszcze zgłaszać odbędą się w lutym, marcu, kwietniu i maju. - W sobotę zagra 8 drużyn, z których jedna przejdzie do finału – powiedział Krzysztof Langer z Biura Promocji KPSW. - Nasza oferta była skierowana do uczniów szkół średnich z naszego województwa, ale po zgłoszeniach wygląda na to, że o tym turnieju dowiedziało się wielu graczy z całej Polski – mówił K. Langer. - Dla zwycięzców wielkiego finału będą przewidziane nagrody, a gościem specjalnym będzie jeden z najlepszych sprawozdawców gier CS:GO w Polsce, więc będzie się działo – dodał pracownik biura promocji.

Najbliższy turniej eliminacyjny odbędzie się 28 stycznia 2017 o godzinie 10:00 w budynku WPT (budynek nr 3), sala numer 221 (II piętro, prawe skrzydło). Zgłoszenia do kolejnych eliminacji można wysyłać na adres: promocja@kpswjg.pl lub w biurze promocji KPSW, znajdującym się w Rektoracie KPSW, ul. Lwówecka 18 (budynek nr 1) w Jeleniej Górze, pokój nr 103, w godzinach 9.00-14.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group