Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 5014
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Wiadomości: Region
Środa, 12 sierpnia 2020, 11:02
Aktualizacja: Czwartek, 13 sierpnia 2020, 11:55
Autor: DUW
Fot. pixabay.com
Na terenie województwa dolnośląskiego jest 3559 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.
Liczba osób wyleczonych z COVID-19 w województwie dolnośląskim: 2640. Stan na 12.08, godz. 10.30.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 2904,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 212,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 98.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
9%
Hahaha
3
27%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
6
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~eko 11-08-2020 17:42
Nie daj złapać się za mordę ! Czytaj Fałszywa Pandemia. Fundacja Osuchowa
~Człowiek koń 12-08-2020 23:16
do: ~eko (17:42)
Ty też jesteś fałszywy narodniku Putina.
~eko 11-08-2020 17:43
Kopiuj zanim lokalne przedszkole francuskiej masonerii rota wirusjanie skasują !
~HOMO CORONUS 11-08-2020 19:37
BRUKSELA. UE nie uważa wyborów na Białorusi za wolne ani uczciwe i rozważa możliwość nałożenia sankcji na osoby odpowiedzialne za przemoc policyjną. Tak mówi oświadczenie wydane we wtorek przez Wysokiego Przedstawiciela UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josepa Borrella, uzgodnione z ministrami spraw zagranicznych wszystkich 27 krajów UE. Wybory [na Białorusi] nie były ani wolne, ani uczciwe. Władze uciekły się do nieproporcjonalnej i niedopuszczalnej przemocy. Przeanalizujemy działania białoruskich władz w tej sytuacji i dokonamy głębokiej ponownej oceny naszych stosunków z Białorusią, która może obejmować m.in. podjęcie ukierunkowanych działań przeciwko osobom odpowiedzialnym za przemoc i fałszowanie wyników wyborów - czytamy w oświadczeniu.
~HOMO CORONUS 11-08-2020 19:41
1 godzina temu...Jednostki wojsk wewnętrznych Białorusi zaczęły zatrzymywać ludzi na stacji metra Puszkinskaja w centrum Mińska. Według Sputnik Białoruś wszystkie wyjścia z tej i innych centralnych stacji metra są zamknięte. Lokalne środki masowego przekazu donoszą, że problemy z Internetem ponownie zaczęły się w stolicy i innych ośrodkach regionalnych.Protestujący nadal zbliżają się do stacji metra Puszkinskaja. Siły bezpieczeństwa próbują powstrzymać tłumy ludzi. Kilka godzin temu na portalach społecznościowych pojawiły się zdjęcia przedstawiające sprzęt wojskowy zmierzający w stronę centrum stolicy.
~HOMO CORONUS 11-08-2020 19:43
PANDEMIA KORONAWIRUSA COVID-19 Ostatnia aktualizacja: 11 sierpnia 2020 r. O 17:41 GMT Przypadki koronawirusa: 20,384,549 Zgony: 741,724 Odzyskany: 13,282,789
~HOMO CORONUS 11-08-2020 19:43
To trzeci dzień protestów na Białorusi przeciwko wynikom wyborów prezydenckich. W ciągu pierwszych dwóch dni trwania wieców siły bezpieczeństwa używały gazu łzawiącego, granatów ogłuszających i gumowych kul, aby rozproszyć protestujących. Przez dwa dni protestów zatrzymano ponad 5 tys. Osób, wszczęto ponad 20 spraw karnych dotyczących masowych zamieszek. Ministerstwo Zdrowia Białorusi ogłosiło hospitalizację 200 ofiar.
~HOMO CORONUS 11-08-2020 19:49
Mińsk, 11 sierpnia. Żołnierze oddziałów wewnętrznych wypchnęli demonstrantów ze stacji metra Puszkinskaja w Mińsku. Wcześniej informowano, że w okolicy rozpoczęły się selektywne zatrzymania. W centrum miasta stopniowo przybywa ludzi. Obserwują, co się dzieje, siły bezpieczeństwa próbują uniemożliwić im zgromadzenie się w jednym miejscu.Wojsko jest uzbrojone w pistolety na gumowe kule i granaty z hukowo -błyskowe, ale na razie nie są używane - ograniczają się do stukania w tarcze pałkami. Przejeżdżające samochody trąbią swoje poparcie dla kibiców opozycji. Stacja metra i wszystkie sąsiednie sklepy i kawiarnie są zamknięte. Ogrodzenia wzdłuż skrzyżowania zdobią kwiaty upamiętniające zmarłego w poniedziałek.Do centrum białoruskiej stolicy wciągnięto już specjalny sprzęt, w tym armatki wodne i wozy bojowe.
~eko 11-08-2020 20:03
do: ~HOMO CORONUS (19:49)
Heloł Mariolka ! Na Białorusi od soboty njet internjeta . Ogarnij się chociaż trochę !!! Tylko Łukaszenko gwarantuje niepodległośc Białorusi a to boli chłopców w tę-czowych i czerwonych gaciach .
~HOMO CORONUS 11-08-2020 20:18
do: ~eko (20:03)
Bucu... for you... :) https://www.youtube.com/watch?v=zmlythcl2n8
~HOMO CORONUS 11-08-2020 20:15
Do centrum Mińska zaczęły napływać jednostki policyjne i Wojsk Wewnętrznych Białorusi. Protesty powyborcze na Białorusi. online Wzdłuż Alei Niepodległości w kierunku centrum kroczyły kolumny policjantów. W rejonie Placu Niepodległości widoczne są autobusy sił specjalnych. Ruch na ulicach nie został jeszcze zablokowany. Kilka pojazdów policyjnych zajechało pod stelę Mińsk - Miasto Bohaterów, gdzie przez ostatnie dwa dni odbywały się akcje protestacyjne tych, którzy nie zgadzają się z wynikami wyborów prezydenckich, które odbyły się w niedzielę. W pobliżu, wzdłuż alei Mazherova i Pobediteley, policja tworzy łańcuchy. Nieco dalej organy ścigania zaczęły instalować metalowe ogrodzenia. Wcześniej, w innej części miasta, jednostki policyjne zatrzymały dzisiejszą pierwszą bezprawną akcję, która miała miejsce na Placu Puszkina, gdzie w miejscu śmierci jednego z demonstrantów powstał zaimprowizowany pomnik.W miejscu zdarzenia, zebrało się około 200 osób, zatrzymano trzy osoby. Kilkadziesiąt osób, które wciąż przebywają pod pomnikiem, zostaje poproszonych przez policję o opuszczenie placu. Zaimprowizowany pomnik - przyczepiane są kwiaty do ogrodzenia przy wejściu na stację metra Puszkinskaja ku pamięci zmarłego dzień wcześniej. Róże i goździki układa się również bezpośrednio na jezdni.
~HOMO CORONUS 11-08-2020 20:26
Pomimo, że żadna szczepionka nie została jeszcze wprowadzona, w przedsprzedaży jest co najmniej 5,7 miliarda dawek różnych szczepionek.Nastąpiło to, gdy we wtorek Rosja zatwierdziła pierwszą na świecie szczepionkę.Istnieją inne szczepionki w fazie próbnej w różnych krajach.Chociaż żadna z opracowywanych szczepionek na koronawirusa nie dowiodła jeszcze swojej skuteczności w badaniach klinicznych, na całym świecie zamówiono w przedsprzedaży co najmniej 5,7 miliarda dawek. Pierwsze dostawy szczepionki Covid-19 stworzonej przez zachodnie laboratoria często trafiały do Stanów Zjednoczonych. Pięć szczepionek - trzy zachodnie i dwie chińskie - jest w fazie 3 badań skuteczności z udziałem tysięcy ludzi. W niespodziewanym ogłoszeniu prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził we wtorek, że szczepionka nazwana Sputnik V - od nazwiska radzieckiego satelity - zapewniła trwałą odporność na nowego koronawirusa.Ponieważ laboratoria badawcze na całym świecie ścigają się, aby opracować szczepionkę, producenci otrzymali finansowanie, aby pomóc im przygotować się na miliony dawek gotowych do podania w 2021 r. Lub nawet przed końcem roku.Uniwersytet Oksfordzki, współpracujący ze szwedzko-brytyjską grupą farmaceutyczną AstraZeneca, ma nadzieję, że wyniki osiągną do września, podczas gdy amerykańska firma biotechnologiczna Moderna, współpracująca z Narodowymi Instytutami Zdrowia Stanów Zjednoczonych (NIH), dąży do końca roku, prawdopodobnie do listopada.USA: 700 milionów dawekPrezydent Donald Trump rozpoczął Operację Warp Speed w celu opracowania, wyprodukowania i dystrybucji na 2021r
~HOMO CORONUS 11-08-2020 20:34
do: ~HOMO CORONUS (20:26)
Setki milionów dolarów skierowano do twórców szczepionek, w tym prawie 500 milionów do Johnson & Johnson pod koniec marca. Stany Zjednoczone przeznaczyły fundusze na więcej firm niż inne kraje w nadziei, że jedna z nich wymyśli szczepionkę przeciw wysoce zaraźliwemu wirusowi. Do tej pory Waszyngton przekazał łącznie co najmniej 9,4 miliarda dolarów siedmiu twórcom szczepionek i podpisał umowy produkcyjne z pięcioma z nich na dostarczenie 700 milionów dawek. Zaangażowane firmy to: Johnson & Johnson, Moderna, Oxford / AztraZeneca, Novavax, Pfizer / BioNTech, Sanofi / GSK, Merck Sharp i Dohme.
~HOMO CORONUS 11-08-2020 20:37
Europa: 700 milionów dawek Dwóch twórców szczepionek - Oxford / AztraZeneca i Sanofi / GSK - podpisało lub prowadzi zaawansowane negocjacje z Komisją Europejską w celu dostarczenia łącznie 700 milionów dawek szczepionek. Wielka Brytania, Japonia, Brazylia Wielka Brytania, z powodu Brexitu, negocjuje oddzielne zamówienie w przedsprzedaży na 250 milionów dawek od czterech deweloperów. Japonia liczy na 490 milionów dawek od trzech dostawców, w tym 250 milionów od Novavax ze Stanów Zjednoczonych. Japoński gigant farmaceutyczny Takeda kupił prawa do szczepionki Novavax dla Japonii, która sfinansowała badania. Byłby produkowany lokalnie. Brazylia wybrała podobny model, zamawiając 100 milionów dawek od AstraZeneca i współpracując z chińskim Sinovac w celu wyprodukowania 120 milionów CoronaVac, który już przechodzi testy z Brazylijczykami.Chiny, RosjaTesty kliniczne dwóch chińskich kandydatów na szczepionki - Sinovac i Sinopharm - są już w toku, ale ogłoszono tylko kilka międzynarodowych partnerstw, jedno z Brazylią i możliwe z Indonezją. Rosja podała, że 20 krajów zamówiło w przedsprzedaży miliard dawek Sputnika V i że z zagranicznymi partnerami będzie w stanie wyprodukować 500 milionów dawek rocznie w pięciu krajach. Kraje rozwijające się Koalicja na rzecz innowacji w zakresie gotowości na epidemię (CEPI), założona w 2017 roku przez Norwegię, Indie, Fundację Billa i Melindy Gatesów oraz Wellcome Trust, stara się zapewnić sprawiedliwy dostęp do przyszłych szczepionek. Firma AstraZeneca zamówiła w przedsprzedaży 300 milionów dawek dla dziesiątek krajów rozwijają się
~HOMO CORONUS 11-08-2020 20:37
do: ~HOMO CORONUS (20:37)
się we współpracy z The Vaccine Alliance (Gavi).Miliardy dawek zostałyby wyprodukowane dla Azji i innych krajów przez gigantyczny Instytut Serum w Indiach (SII), największy producent szczepionek na świecie. Novavax i AstraZeneca podpisały osobne umowy z SII na wyprodukowanie po miliard dawek dla Indii oraz krajów o niskim i średnim dochodzie pod warunkiem, oczywiście, że udowodnią swoją skuteczność w badaniach klinicznych.
~eko 12-08-2020 14:34
do: ~HOMO CORONUS (20:37)
Odleciałeś :)
~HOMO CORONUS 12-08-2020 22:31
do: ~eko (14:34)
sam latasz.... tego w polszce (sic) się nie dowiesz... może za tydzień... :)
~Čech 12-08-2020 11:33
Kodiv 91 ne ekxistuji
~HOMO CORONUS 13-08-2020 7:43
do: ~Čech (11:33)
ich was nicht.
~ 12-08-2020 13:18
Potrzebujemy informacji o nowych przypadkach, dla jasności sytuacji
~Preczzpisposldlgbtkoloratkam 12-08-2020 18:12
Więc pseudopandemia tylko po to aby sprzedawać szczepionki? ludzie we włoskiej Lombardii nie umieją wskazać gdzie są te niby masowe groby u nich i dziwią się jak się p..a o wielu zmarłych, więc o co kaman ?
~HOMO CORONUS 12-08-2020 22:48
Szanowni... nie robię z siebie gwiazdy... po prostu przekazuję Wam info na temat tego co dzieje się na świecie... info całego świata bo trza normalnym przekaz dostarczać... Chcesz to czytaj... nie to, nie wali mnie to...a baranki hejciki onan wasz buk... i niech klawiaturka was prowadzi przyjdzie moment że wasz szef was o.... a i się na was wypnie i co wtedy???... buroki...:) Koronawirus Populacja PANDEMIA KORONAWIRUSA COVID-19 Ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2020 r., 20:41 GMT Przypadki koronawirusa: 20,699,764 widok według kraju Zgony: 749,647 Odzyskany: 13,582,828
~HOMO CORONUS 12-08-2020 22:59
Cena eksportowa rosyjskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi wyniesie co najmniej 10 dolarów za dwie dawki. O tym oświadczył szef zarządu firmy R-Pharm, Aleksiej Repik, 1-godzina temu...i mi nie podskakuj buraku...bo jesteś w d...e a dziadzio na klepichu mieszkał i po 45 roku pierwszy raz pociągiem jechał...jak większość włodarzy tego "miasta"...
~HOMO CORONUS 13-08-2020 6:55
PANDEMIA KORONAWIRUSA COVID-19 Ostatnia aktualizacja: 13 sierpnia 2020 r., 04:37 GMT 45 miejsce z 213 krajów Polska- przypadki 53,676, zgony 1,830,ozdrowieńcy 37,611,aktywni 14,235,krytyczni 76
~HOMO CORONUS 13-08-2020 7:03
Błyskawiczny tłum śmieci. W sieci pojawiają się filmy, na których Białorusini wrzucają mundury sił specjalnych do śmietników Wzywają do zaprzestania bicia, osoby podające się za dawne i obecne białoruskie siły specjalne wyrzucają swoje mundury i certyfikaty do śmieci, piszą wnioski o zwolnienie i przechodzą na stronę ludzi."Chłopaki, to wstyd. Bardzo mi wstyd, że służyłem w oddziałach, które obecnie biją i kaleczą ludzi. Nie ma już sił specjalnych walczących z narodem!" Jest mi podwójnie wstyd, że zachowuję formę jako wspomnienie przysięgi, którą złożyłem mojemu ludowi, mówią ludzie w filmie.Wzywają również do zaprzestania bicia i zatrzymywania demonstrantów.
~HOMO CORONUS 13-08-2020 7:06
https://vk.com/video-112510789_456263795
~soclib 13-08-2020 9:22
Problemem w szpitalach to są plątający się tzw. kapelani bez ubioru ochronnego , bez maseczek ,roznoszą wszelkie zarazki od złocistego gronkowca po Covida,:@PChSKALPEL Konflikt interesów polega na tym, że my chcemy leczyć ludzi, a wy myślicie tylko o zapewnieniu im ostatniej posługi. Robicie sztuczny problem, bo w każdym szpitalu zaraz po toalecie porannej pojawia się codziennie ksiądz z komunią, bez fartucha, w sutannie i bez maseczki. 8:37 AM · 12 sie 2020

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group