Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6148
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Infokioski w końcu (prawie) naprawione. Wandale zatrzymani

Wtorek, 13 stycznia 2015, 8:57
Aktualizacja: 15:18
Autor: Angela
Jelenia Góra: Infokioski w końcu (prawie) naprawione. Wandale zatrzymani
Fot. Angela
Osiem tysięcy złotych kosztowała naprawa dwóch infokiosków, które w minionym roku zostały zniszczone w Jeleniej Górze przez wandali na Placu Ratuszowym i na parkingu przy ul. Oskara Langego. Trzech sprawców policja zatrzymała. Jeden z nich już ma wyrok, przeciwko dwóm pozostałym toczy się postępowanie sądowe. Zapłacą za to, co zniszczyli.

Jedno z urządzeń - przy ul. Oskara Langego - do zasięgania informacji turystycznych od kilku dni znów służy mieszkańcom i turystom. Drugie, na Placu Ratuszowym, ma nową obudowę, ale wciąż niesprawny komputer.

- Od sierpnia 2014 roku czekaliśmy na naprawę infokiosków, bo nie było do nich części – mówi Tomasz Dumycz, naczelnik Wydziału Informatyki i Obsługi Technicznej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Jeden jest już sprawny, w drugim do końca tego tygodnia wymieniony zostanie komputer. Naprawa tych dwóch urządzeń już kosztowała osiem tysięcy złotych. Na szczęście infokioski były ubezpieczone, a co ważniejsze - sprawców dwukrotnego zniszczenia urządzenia na cieplickim parkingu udało się ustalić. To oni pokryją koszty naprawy – dodaje Tomasz Dumycz.

Dwóch wandali jest jeszcze nieletnich, ale za nich zapłacą rodzice. Póki co, nieustaleni zostali jeszcze sprawcy, którzy rozbili ekran infokiosku na Placu Ratuszowym. Być może jednak to kwestia czasu. Każdy z infokiosków strzeżony jest bowiem kamerą monitoringu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group