Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4742
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Indianinem być...to prawdziwa sztuka

Poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 15:46
Aktualizacja: 15:50
Autor: Nat
JELENIA GÓRA: Indianinem być...to prawdziwa sztuka
Fot. Nat
Pierwszy dzień „Indiańskiego Lata” czyli warsztatów dla dzieci i młodzieży już za nami. Prowadząca je, Joanna Kowalczyk, studentka czwartego roku Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego wykreowała w dziecięcych wyobraźniach prawdziwe życie i zwyczaje rdzennej grupy ludności tubylczej – Indian.

Warsztaty zostały podzielone na dwie grupy. Uczestnicy pierwszej z nich zaczęli zajęcia o godzinie 9.30, natomiast druga rozpoczęła pracę o 12.00.
Po krótkim przywitaniu i przemówieniu uczestników przez panią Joannę, wystartowano z pierwszym zadaniem plastycznym, którego celem była integracja grupy. Uczestnicy tworzyli wizytówki ze swym imieniem w kształcie różnokolorowych listków. Następnie wykonano proste ćwiczenie na pobudzenie wyobraźni, które wzbudziło wśród młodych uczestników wielką radość i zapał do dalszych działań. W końcu, nie każdy na co dzień może się stać zieloną roślinką rozkwitającą na przywitanie ledwo pobudzonego słonka i więdnącą na pożegnanie pięknego dnia.

Kolejnym elementem dzisiejszych zajęć było czytanie Indiańskich powieści oraz wykonywanie własnych pióropuszy. Kiedy już każdy z młodych ludzi był jego posiadaczem, stanął w kolejce do pomalowania twarzy w indiańskim stylu by stać się godnym i prawdziwym Indianinem.
Pierwszy dzień warsztatów został uwieczniony grupowym zdjęciem przy fontannie Neptuna znajdującej się przy ratuszu.

Zajęcia plastyczno-rekreacyjne będą trwać do piątku (29 sierpnia) w Biurze Wystaw Artystycznych przy ulicy Długiej 1. Wstęp wolny.
Zajęcia będą się odbywać w godzinach:
I grupa – 9.30 – 11.30
II grupa – 12.00 – 14.00

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group