Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 7740
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inauguracja roku akademickiego w Politechnice

Czwartek, 21 października 2021, 6:19
Aktualizacja: 6:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Inauguracja roku akademickiego w Politechnice
Fot. Przemek Kaczałko
Politechnika Wrocławska, podobnie jak KPSW - zdecydowała się na zorganizowanie uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego 2021/2022. Wydarzenie odbyło się w Zdrojowym Teatrze Animacji w jeleniogórskich Cieplicach.

W tym roku zrezygnowano z mszy św. oraz wykładu inauguracyjnego - jak tłumaczył Maciej Pawłowski, dyrektor jeleniogórskiej filii PWr. - zgodnie z obowiązującymi przepisami, wykłady dla grona powyżej 30 osób muszą się odbywać w trybie zdalnym. Szef placówki podkreślał również, że kształcenie w Politechnice Wrocławskiej to ogromny prestiż, ale też wymóg systematyczności i samozaparcia. M. Pawłowski zaznaczył, że kształcenie inżynierów w formie zdalnej pozostawia wiele do życzenia i liczy, że jak najdłużej uda się prowadzić zajęcia w formie stacjonarnej.

Dyrektor filii poinformował również, że nie udało się otworzyć dwóch nowych kierunków, a powodem może być brak możliwości dotarcia do maturzystów w minionym roku szkolnym, który w większości odbywał się zdalnie.

Rekrutacja nie jest najgorsza - na informatykę techniczną wypełniliśmy limit - podkreślił Maciej Pawłowski. - To jedna z najlepszych uczelni w Polsce, wybraliście studia wymagające, ale na końcu nagroda (dyplom) otworzy wam wiele drzwi - zwrócił się do studentów dyrektor filii.

Podczas uroczystości przemawiał prorektor PWr, zaproszeni goście, a także dokonano immatrykulacji studentów I roku.

Twoja reakcja na artykuł?

15
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
14%
Smuci
0
0%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group